źródło zdjęcia: internet
Ilu ludzi tyle reakcji na substancje - tak mogłabym napisać na początek. To co jednego uczuli u innych będzie działać dobroczynnie. Jednak są substancje, których w ciąży lepiej unikać i takie których stosować nie wolno. Pierwsza i najważniejsza zakazana w ciąży to Retinoidy. Pisałam już o tym kiedyś, ale chyba nie zaszkodzi powtórzyć.
Po drugie warto przejrzeć kosmetyki, których obecnie używamy ograniczyć ilość parabenów, pegów, wyeliminować filtry przenikające (to głównie w kosmetykach kolorowych), dziewczyny walczące z trądzikiem, albo z cerą tłustą powinny zerknąć czy kremy nie zawierają składnika o nazwie Niacinamide - on również jest niewskazany w ciąży, choć to raczej dmuchanie na zimne.
W zasadzie powinnam napisać o dwóch wyprawkach dla mam "letnich" i "zimowych" :).
1. Balsam do ciała - odpowiednio "tłusty" będzie zapobiegał rozstępom, albo przynajmniej spróbuje. Nie ma się co oszukiwać, nie istniej NIC co miałby zapobiegać rozstępom, poza dobrym nawilżeniem. Nie ma takiego składnika kosmetycznego, które gwarantuje brak rozstępów. To kwestia bardzo indywidualna i zupełnie niezależna od nas. Nie ma sensu wydawać pieniędzy na "specjalistyczne" preparaty na "ciążowy" brzuch.
2. Krem do biustu - kolejny wymysł firm kosmetycznych. Na czym polega działanie takich kremów - na masażu. Tak! Prawda taka, że jeżeli słyszycie, że coś jest to konkretnej części ciała "bardziej" przykładacie się wmasowywania kosmetyku. W przypadku piersi wykonujecie masaż, który ma zbawienne skutki. NIE MA POTRZEBY kupowania specjalnego kemu do biustu wystarczy balsam do ciała.
3. Krem na brodawki - nie jest konieczny, ale jeżeli ma sensowy skład - np. sporą ilość lanoliny, albo dobre emolienty poprzez dobre natłuszczanie będzie zapobiegał pękaniu skóry - nie wszystkim się to przytrafia więc nie ma co mieć presji. Najlepiej wybrać najbardziej naturalny skład. Wierzcie mi po paru tygodniach szaleństwa pt. mycie piersi przed karmieni przyjdzie taki czas, że wam się tego mycia za każdym razem odechce. Będziecie na spacerze, na jakimś wyjeździe itp... nie będziecie miały gdzie umyć piersi, będziecie karmić w nocy itp...
4. Krem z filtrem - w zadzie w okresie ciąży przydatny głównie latem, ale i zimą nie zaszkodzi. Latem koniecznie 50+ zimą może być 30. Dlaczego? Nie chcecie przebarwień ciążowych czyli tzw. ostudy. U tych u których ona występuję czasami sama znika, czasami nie. Na takie przebarwienia nie ma skutecznego kosmetyku - daje im radę laser.
5. Krem zimowy - dla mam "zimowych" zresztą dla wszystkich zimą, warto zainwestować w tłusty, albo przynajmniej półtłusty krem.
6. Krem chłodzący do nóg - niekonieczny, ale ... przynoszący ulgę zwłaszcza mama "letnim". W upalnie dni nałożenie takiego kremu, na spuchnięte i bolące nogi bardzo cieszy.
7. Płyn do higieny intymnej - jeżeli używacie łagodnego środka myjącego bez SLS i SLES wystarczy wam ten środek. Jeżeli to co teraz używacie zawiera SLS lub SLES warto kupić płyn do higieny intymnej bez tych składników.
Czyli podsumowując co na prawdę potrzebujecie.
1. Balsam do ciała
2. Krem z filtrem - faktor zależny od pory roku
3. Krem na zimę - dla mam "zimowych"
4. Krem na brodawki - nie jest konieczny, ale czasami warto go mieć.
I jeszcze dwie ściągi:
Składniki ZABRONIONE W CIĄŻY :
1. Retinoidy - kwasowe pochodne witaminy A są to głównie:
- retinol (wit. A, all-trans retinol)
- palmitynian retinolu (retinyl palmitate, retinal palmitate)
- retinaldehyd (retinal)
Retinoidów szukamy głównie w kremach na trądzik - aptecznych (np. Avene Diacneal), kremy przeciwzmarszczkowe (np. Eluage Creme)
Składniki których WARTO UNIKAĆ W CIĄŻY:
1. Filtry przenikające:
- Etylhexyl Methoxycinnamate, który występuje również pod nazwą Octyl Methoxycinnamat
- Benzophenone-3 - 4
- Methylbenzylidene Camphor
- Octyl Dimethyl PABA
Etylhexyl Methoxycinnamate - to bardzo popularny filtr zwłaszcza w kosmetyce kolorowe. Jeżeli na cieniach, podkładzie czy innym kosmetyku kolorowym pisze, że zwiera filtry warto go odstawić, będzie zawiera ten filtr.
2. Poliacrylamide - poliakrylamid
3. Pochodne formaldehydu i formaliny. Najpopularniejsze to:
- Diazolidynyl Urea
- Imidazolidinyl Urea
- Benzylhemiformal
- 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol = Bronopol
- 5-Bromo-5-nitro-1,3-dioxane = Bronidox
4. Triethanolamine - (DEHA) trójetanoloamina, trietanolamina
5. Parabeny - jeżeli jest Phenoxyethanol to warto zrezygnować z Parabenów, a jeżeli są parabeny to warto zrezygnować z Phenoxyethanol. Przykłady popularnych parabnów:
- Methylparaben
- Ethylparaben
- Isopropylparaben
- Propylparaben
- Butylparaben
- Benzylparaben
6. Fenoksyetanol - Phenoxyethanol
Chyba o niczym nie zapomniałam - jeżeli tak to przypomnijcie w komentarzach na pewno uzupełnię.
Im mniej, tym lepiej. Ja stosowałam tylko oliwkę dla dzieci do pielęgnacji skóry (zimowa mama) i tłusty krem do twarzy. Gratuluję rzetelnego rozpracowania kosmetyków. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńkrem na brodawki... ja bez tego nie dałabym rady :)
OdpowiedzUsuńKremy na bazie lanoliny dobrze sprawdzają się w takich przypadkach. W przypadku podrażnienia skóry w innych miejscach można spróbować jakiegoś kremu z alantoiną lub pantenolem.
Usuńna brodawki to medeli the best - czysta lanolina, idealnie sie przy karmieniu sprawdzi!
OdpowiedzUsuń100% lanoliny maść można kupić za 7zł w aptece dlatego nie rozumiem ceny prawie 40zł za 37g - dla mnie to zwykłe zdzierstwo.
Usuńna rynku dostepna jest tez 100% lanolina z ziaji. nazywa sie lanomasc i jest kilka razy tansza od medeli a rownie dobra. przetestowalam, polecam :)
UsuńJak zwykle rzeczowo i konkretne i to lubię :)
OdpowiedzUsuńA ja mam pytanie trochę z innej beczki:) Roztępów w ciąży się oczywiscie nabawiłam: na brzuchu, piersiach, biodrach, pupie-no wsumie to mam je wszędzie i teraz chciałabym ich sie jakoś pozbyć- wiem, że to nie jest takie proste. Ostatnio widziłam reklame pewnego specyfiku na roztępy ,,bio-oil" co o nim sądzisz? Warto wydać kasę, czy on może mi pomóc?
OdpowiedzUsuńNiestety nie ma specyfiku usuwającego rozstępy :(. Z tego co się orientuję to tylko laser jest w stanie poradzić sobie z rozstępami - to są przecież zwyczajne blizny na skórze.
UsuńTak, też słyszałam o tym, jedyne rozwiazanie to maści które pozwolą na zbledniecie roztępów:)
UsuńRozstępy bledną same maści co najwyżej przyspieszają ten proces :/
UsuńJa w ciąży stosowałam tylko oliwke od czasu do czasu na brzuch a tak to nic. Nie urzywam kremów na każdą pogodę, ani takich z filtrem tak na co dzien.
OdpowiedzUsuńja właśnie w ramach ciążowej pielęgnacji zamieniłam dezodorant z jakimś dziwnych składem na ałun za 15 zeta. Do tego oliwa z oliwek do wmasowania wszędzie no i mydło bez sls. Jeszcze tylko szamponu szukam bez sodium laureth syfiate.
OdpowiedzUsuńNie wiem czy znasz szampony "rosyjskie" pt. Receptury Babuszki Agafii, albo Natura Siberica itp... Bardzo ładne składy, bez SLS i innych świństw, niedrogie 400ml około 20zł. Przy czym niestety dostępnie przez net i trzeba trafić na "swój", choć to akurat jak ze wszystkim.
Usuńja uzywam rossmannowskiej alterry
UsuńKosmetyki Natura Siberica można kupić w eko sklepach, a w Warszawie na Bio Bazarze na Żelaznej
UsuńZgadzam się w 100% jeśli chodzi o rozstępy! Ja mam nardzo duże predyspozycje i myślę, że tak czy siak niestety zagoszczą one u mnie :(.
OdpowiedzUsuńA smaruje się konkretnie ;)
Dzięki za zebranie tego do kupy! Przejrzałam jeszcze raz tak na wszelki wypadek swoje kosmetyki :) pozdrawiam
OdpowiedzUsuńCenne wskazówki, dzieki.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam.;)
Niezła ściągawka:)
OdpowiedzUsuńBardzo przydatna ściągawka !!!!!!!!!!!!!!!
OdpowiedzUsuńMoże kiedyś jeszcze te wskazówki mi się przydadzą, bo fajnie napisane;)
OdpowiedzUsuńMądrze napisane!
OdpowiedzUsuńJa brzuch (i pupę, plecy, uda) smarowałam oliwka babydreama (prosty, dobry skład). Kremu z filtrem używałam jak zawsze.
A na brodawki (juz później) fajnie sprawdza się własne mleko). Zresztą, mleko w ogóle się świetnie sprawdza - na zaczerwienioną pupke dziecka, policzki itd...)
Super ten Twój blog,miło się czyta, no i te cenne rady w sam raz dla Mnie.Jeszcze do niedawna (30.01.2013)bedąc w ciąży,wylewałam na siebie litry oliwki Babydream dla kobiet w ciąży,straciłam rachubę w liczeniu zużytych butelek na 6-tej,w sumie bylo coś ok.12-13.Nie mam teraz przykrych niespodzianek w postaci rozstępów itp.Ogólnie tak przyzwyczaiłam siebie i swoją skórę ,że teraz nawet nie chcę słyszec o balsamach,mleczkach itp.Moje bobo robi się coraz wieksze i zaczynam myslec i czytac o czymś do smarowania buzi z filtrem na pierwsze wiosenne -letnie slońce.Co warto kupic i czy w ogóle coś kupowac.? Jak uważasz?
OdpowiedzUsuńFaktycznie - "specjalistyczne" specyfiki dla ...... tu wstawić potrzebne są diabelsko drogie, a nie zawsze specjalistyczne. Mąż mój , chcąc mi zrobić megaprzyjemność kupił w pakiecie niemal wszystko, co wyżej opisane. Nie przydało się mazidło na brodawki, krem zimowy i chłodzący. Najlepsza oliwka w żelu.
OdpowiedzUsuńDobra robota, jak zwykle!
hm, a ETHYLHEXYL PALMITATE można używać?
OdpowiedzUsuńZ tego co wiem może powodować powstanie zaskórników (ale to robi spora cześć emolienitów) innych nieprzyjemny skutków raczej nie znam.
UsuńJak masz jakiś ciekawy link to ja chętnie poczytam :) - wszystkiego się przecież nie wiem
Nic ciekawego nie mam :D Po prostu aktualnie używam BB kremu z Maybelline, który ma filtr 30, no i niestety Phexynoethanol. Ale jest dość przyjemny w stosowaniu ;)
UsuńSzukam kremu z filtrem o bardzo dobrym składzie.
Niestety, nawet te naturalne mają ALUMINA, o której nie czytałam najlepszych informacji :/ A babydream 50+ niestety tłusty jest.
Chyba to sobie wydrukuję i będę do sklepu zabierać jako ściągawkę :) A retinol wsadzili do żelu pod prysznic i płynu micelarnego Ziai, ciekawe czy gdzieś się jeszcze nie kryje pod jakąś tajemniczą i nierozszyfrowywalną nazwą...
OdpowiedzUsuńRetinol w większości kosmetyków jest tak "niestałej formie", że po otwarciu butelki w zasadzie już go tam nie ma. To hasło z retinolem to bardziej wabik dla kobiet
UsuńJa niestety całą ciąże drżę o zdrowie swojego dziecka, gdyż miałam u kosmetyczki robiony zabieg na blizny kosmetykami Karin Herzog z wit. A.Jeszcze wtedy nie miałam pewności czy na pewno jestem w ciąży,bo był to może jakoś 13 dzień od poczęcia,zresztą poinformowałam o tym kosmetyczkę i ona mnie zapewniła, że to za wcześnie aby miało jakiś wpływ na płód. Niestety mam ku temu obawy. Producenci piszą, że wit. A w ich kosmetykach nazywana jest neutralną, tlen zakwasza wit A w skórze i tam tworzy kwas retinowy. Nie bardzo rozumiem co to oznacza. Prosiłabym o pomoc w wyjaśnieniu.
UsuńPrzyznam szczerze, że nie wiem co producenci mają na myśli pisząc, że tlen coś zakwasza - pierwszy raz o czymś takim słyszę
UsuńSroka - a chciałam zapytasz, czy masz może jakieś zdanie o oliwce do ciała Bubchen ?
OdpowiedzUsuńO wszystkich oliwka mam takie samo zdanie jak nie ma potrzeby nie widzę powodu aby ich używać :)
UsuńOliwki analizowałam tu http://www.srokao.pl/2013/02/analiza-oliwki-dla-dzieci.html
A jaki poleciłabyś filtr 30 w ciąży ? w rozsądnej cenie ;)
OdpowiedzUsuńNie uznaję takich filtrów więc nie mam kompletnie rozeznania - nie mogę nic polecić w związku z tym :/
UsuńBardzo lubię ten blog :) sporo się już dowiedziałam. Sama jestem w ciąży (I trym.) i nie miałam pojecia, że tylu rzeczy trzeba unikać. Niestety, od jakiegoś czasu używałam kremu przeciwmarszczkowego z palmitynialem retinolu (co prawda na końcu składu) i się przestraszyłam. Odstawiłam krem, ale zastanawiam sie, czy mógł zaszkodzić? A może mogłabyś polecić bezpieczny krem do twarzy dla kobiety w ciąży?
UsuńNie sądzę, żeby mógł zaszkodzić będąc na końcu składu i na dokładkę w kremie drogeryjnym. To bardzo nietrwała substancja i pewnie po otwarciu słoiczka już jej tam nie było.
UsuńNiestety nic nie mogę polecić, każdemu służy coś innego :/
Jeszcze chyba kwas salicylowy jest zabronony
OdpowiedzUsuńWłaśnie czytałam sprzeczne opinie i już sama nie wiem co z tym kwasem. Doustnie salicylowy na pewno zabroniony.
UsuńWitam serdecznie. Nie wiem czy mogę pisać akurat na tej stronie ale mam zapytanie odnośnie opalania naturalnego. Otóż w artykule http://kobieta.interia.pl/uroda/news-opalenizna-bez-slonca,nId,990837 jest przepis na kąpiel barwiącą ale nie ma odnośnika czy wolno w ciąży. Więc tu moje pytanie czy nie jest to szkodliwe dla dzieciątka w brzuszku? Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńGeneralnie nie widzę w tej metodzie nic szkodliwego - chyba, że jest się uczulonym na któryś ze składników.
UsuńNo właśnie, też zastanawiałam się, co z kwasem salicylowym w ciąży. Sama używałam nieświadomie toniku z kwasem salicylowym cały I trymestr i zastanawiam się, czy mogło to zaszkodzić dziecku :/ Ten tonik to clinique 2 z serii 3 kroki. Byłabym wdzięczna za odp. /Wielbicielka :) /
OdpowiedzUsuńKwas salicylowy nie jest wskazany w ciąży. Co do drugiej części pytania niestety nie mam pojęcia - choć nie sądzę, żeby stężeni było wysokie raczej znikome i niezbyt odczuwalne dla skóry, a tym samym dla organizmu
UsuńDzięki Sroczko za odp! Stężenie w tym toniku to zdaje się 2%, czy to Twoim zdaniem duże stężenie, czy można je zaliczyć do niewielkiego?
OdpowiedzUsuńtak to raczej niewielkie stężenie
UsuńNo to się nie pocieszyłam... akurat w ciąży zachciało mi się używać podkładu do twrzy, a że wcześniej nieszczególnie korzystałam z kosmetyków kolorowych, to wzięłam z pierwszy z bregu - padło na Maybeline Affinitone Mineral. Trafiłam na bloga, poczytałam skład, a tu oczywiście filtry przenikające, phenoxyethanoo, parabeny i PEG... Odstawiam to natychmiast, ale mam nadzieję, że nie zaszkodziłam za bardzo maluszkowi w brzuszku. Na szczęście zdążyłam użyć zaledwie kilka razy, więc może nie jest tak źle.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam i dziękuję za treści na blogu:)
Och, czemu trafilam tu dopiero teraz? Jestem w 14tc. Dlugo szukalam informacji co do kosmetykow w ciazy i nic specjalnego poza wit. A i kwasami nie znalazlam, nie uslyszalam. Odstawilam wszystko oprocz mydelka Aleppo, pudru Anabelle Minerals, wody rozanej i... toniku Bielendy z niacynamidem na drugim miejscu. Tradzik mam gorszy niz przed ciaza. Az boje sie pytac, jak moze zadzkodzic i skad czerpiesz te informacje :( Pozostaje stach.
OdpowiedzUsuńJa od początku ciąży smarowałam brzuch i piersi olejkiem ze słodkich migdałów zamiennie z masłem shea i nie nabawiłam się żadnych rozstępów, pomimo, że znacznie przytyłam, a biust urósł mi z rozmiaru 65c na 80d. skóra była gładka, napięta. Pod prysznic i do twarzy używałam mydeł naturalnych na bazie oliwy z oliwek. Żadnej chemii, drogeryjnych oliwek czy balsamów. Podobną zasadę stosuję w pielęgnacji dzidziusia- do kąpieli mydło allepo, olejek ze słodkich migdałów zamiast kupnej oliwki, na pupę masło shea lub olejek kokosowy
OdpowiedzUsuńWitam,
OdpowiedzUsuńwiem, ze takie konserwanty jak parabeny nie stosuje sie u dzieci. A co z methylisothiazolinone? O ile nie pomylilam nazwy, to w ktorejs analizie on tazke byl zakazany. Czy wobec tego istnieja jakies konserwanty "bezpieczniejsze" dla dzieci?
PS Swietny blog!!!
methylisothiazolinone jest porównywany do parabenów, ale ciągle to się zmienia - dawno nie aktualizowałam "starych" analiz i może być on jeszcze gdzieniegdzie zaznaczony jako szkodliwy, a gdzieś jako "obojętny" na chwilę obecną samej jest mi trudno to określić w sensowny sposób.
UsuńNie wiem czy istnieją "bezpieczniejsze" konserwanty.
Witam,
OdpowiedzUsuńod dwóch dni nie mogę oderwać się od Twojego bloga :) I niestety muszę przyznać, że jestem przerażona tym co odkrywam! Jako ciężarówka w 7 m-cu odkrywam, że tak zachwalany dla nas olejek Bio Oil ma w składzie retinyl palmitate i to na piątym miejscu w składzie! Jak to się ma do jego ceny i reklamy? NIJAK! Ponadto stwierdzam jako posiadaczka bardzo suchej skóry, że nie nawilża-wieczorem smarujesz, a rano jesteś wyschnięta :( Poza zapachem i obietnicami nic nie wnosi i szlag mnie trafia jak pomyślę o cenie i szkodliwości, które idą tu w parze...
Tym bardziej dziękuję za wiedzę, którą przekazujesz tu potomności i pozdrawiam serdecznie!
Blog super. Ale gubię się .... :( chciałam kupić krem na rozstępy i nie mogę się zdecydować, pomimo dogłębnej analizy...
OdpowiedzUsuńPreparaty, które były mi polecane przez koleżanki i które używały, zawierają substancje toksyczne...
Mam skłonności do rozstępów, więc muszę zacząć używać. Myślałam również nad zakupem składników naturalnych i zrobienie samej kremu.
Nie wiem też co mówią badania, nt przenikania przez skórę składników kremów.
Sroczko, jesteś niesamowita i bardzo się cieszę, że trafiłam na Twój blog. Czy możesz polecić podkład, który warto stosować w ciąży w rozsądnej cenie? Używam AA i coś chyba z rimmela, ale tak się waham... Dzięki tobie odrzuciła też"cudowną"odżywkę z Eveline. Dzięki, że jesteś :)
OdpowiedzUsuńNie umiem doradzić jakiego podkładu używać :(
UsuńBabydream, płyn do kąpieli dla mamy jest bezpieczny w ciąży?
OdpowiedzUsuńSkład:
Aqua, Sorbitol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Lactose, Whey Protein Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Xanthan Gum, Levulinic Acid, p-Anisic Acid, Tocopherol, Sodium Levulinate, Sodium Chloride, Citric Acid, Parfum.
Czy ten skład można w ciąży stosować?to eucerin do skóry atopowej wrażliwej ponieważ w ciąży dostałam pokrzywke i czym muszę ukoic skórę
OdpowiedzUsuńAqua, Gliceryna, Cera Microcristallina, Vitis Vinifera Seed Oil, Oenothera Biennis Oil,Octyldodecanol, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Ceramidy 3, Tocopherol, Ozokerite, Sorbitan Isostearate, Methoxy PEG-22-Dodecyl Glycol Copolymer, PEG-45 Dodecyl Glycol Copolymer, PEG-2 Hydrogenated Castor Oil,Hydrogenated Castor Oil, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Sodium Citrate, Magnesium Sulfate, BHT, 1,2-Hexanediol, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate
Witam,
OdpowiedzUsuńJestem już w 6 mc i od jakiegoś czasu staram się pilnować składu kosmetyków, które używam. Niestety nie o wszystkich zakazanych składnikach wiedziałam ;( Po przeczytaniu Pani artykułu sprawdziłam wszystkie kosmetyki i mam wątpliwości co do trzech z nich. Proszę o poradę czy można je używać czy nie. Będę wdzięczna ;)
1. Pollena-Ostrzeszów, Biały Jeleń, Hipoalergiczny szampon do włosów z bawełną (z wit AEF) – zakupiłam wczoraj, jeszcze nie używałam
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein and Lauryldimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Strach, Laureth-7 Citrate, Gossypium Herbaceum Seed Extract, Parfum, Trimethylolpropane Trioleate (and) Laureth-2, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Propylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Polysorbate 20, PEG- 20 Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, DMDM Hydantion, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Diethylhexyl Syringylidene Malonate, Capryic/Capric Triglyceride, PEG-14 M.
2. Odżywka do paznokci Essie, All In One Base (DBP, Toluene and Formaldehyde free; zawiera olej arganowy oraz mieszaninę witaminy A, C i E. )- w składzie zauważyłam Retinyl Palmitate…. – zakupiona niedawno, użyta jeden raz
3. TOLERIANE ŻEL DO MYCIA TWARZY (La Roche-Posay) – stosuję od dłuższego czasu
Skład: AQUA / WATER, GLYCERIN, DISODIUM COCOAMPHODIACETATE, PEG-120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, POLOXAMER 184, BUTYLENE GLYCOL, COCO-BETAINE, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM GLYCOLATE, PEG-150 PENTAERYTHRITYL TETRASTEARATE, DISODIUM EDTA, CITRIC ACID
1. silny detergent oraz pochodna formaldehydu w składzie
Usuń2. odżywka jak odżywka
3. skład mnie nie powala, ale nie widzę niczego szkodliwego
Też nie mogę się oderwać od bloga, jestem w 4. mc. ciąży. Ostatnio mam bardzo suchą skórę i dodatkowo wyskoczyło mi uczulenie, stwierdzony AZS od prawie 15 lat i się tak zastanawiam czy balsam Biodermy Atoderm PP Baume będzie dobry o składzie:
OdpowiedzUsuńAQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, PARAFFINUM LIQUIDUM/MINERAL OIL/HUILE MINERALE, ETHYLHEXYL STEARATE, DIMETHICONE, NIACINAMIDE, SUCROSE STEARATE, GLYCERYL DIBEHENATE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, PEUMUS BOLDUS LEAF EXTRACT, ZANTHOXYLUM ALATUM EXTRACT, TRIBEHENIN, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERYL BEHENATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OLEYL ALCOHOL, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA
lub również Bioderma Atoderm Intensive
AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, MINERAL OIL (PARAFFINUM LIQUIDUM), HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, BEHENYL ALCOHOL, SUCROSE STEARATE, CANOLA OIL, TOCOPHEROL, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PENTYLENE GLYCOL, BETA-SITOSTEROL, ZINC GLUCONATE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, NIACINAMIDE, PALMITAMIDE MEA, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, CERAMIDE NP, 01X8103F306 POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CERAMIDE AP, PHYTOSPHINGOSINE, CHOLESTEROL, CARBOMER, CERAMIDE EOP, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID.
Dziękuję za opinię.
Składy są w porządku
UsuńWitaj Sroczko,
OdpowiedzUsuńTwój blog jest niesamowity, dowiedziałam się wielu wartościowych informacji. Od kilku lat zmagam się z trądzikiem. Od kilku miesięcy stosuję kosmetyki Iwostin Purritin - krem eliminujący niedoskonałości, żel do mycia twarzy oraz podkład. Do tej pory jestem z nich zadowolona, ale z mężem rozpoczynamy starania o dziecko. W związku z tym chciałam zapytać co sądzisz o tych kosmetykach? zauważyłam, że niestety zawierają retinole. Ewentualnie czy poleciłabyś coś w zamian nie zawierającego retinolu? Przeszukałam Twój blog, ale nie znalazłam nic na temat tej serii. Będę wdzięczna za odpowiedź
Podaję skład kremu:
Skład: Aqua, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Cyclohexasiloxane, PEG-100 Stearate, Pentaerythrityl Distearate, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Hexamidine Diisethionate, Pistacia Lentiscus Gum/ Pistacia Lentiscus (Mastic) Gum, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Plankton Extract, Retinyl Palmitate, Lactic Acid, Glycolic Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Polyacrylate 13, Polyisobutene, Zinc PCA, Phenoxyethanol, Allantoin, Xanthan Gum, Triethanolamine, Polysorbate 20, Alcohol, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum. DMDM Hydantoin, Methylchloroisothia-zolinone, Methylisothiazolinone.
Sroczko,
OdpowiedzUsuńnie natrafiłam na Twoim blogu na recenzję Balsamu łagodzącego Physiogel, a ciekawa jestem czy warto go kupić na czas "po ciąży".
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Pentylene Glycol, Butyrospermum Parkii Butter, Hydrogenated Lecithin, Palmitamide MEA, Hydroxyethylcellulose, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Betaine, Squalane, Sarcosine, Acetamide MEA, Carbomer, Sodium Carbomer, Ceramide 3.
Będę bardzo wdzięczna za opinię.
Witaj,
OdpowiedzUsuńmam pytanie o serię baby dream "fur mama" a konkretnie o płyn do kąpieli i czy można by go stosować zamiast żelu pod prysznic. Jest trochę żadki ale bardzo nawilżający (i nie przeszkadza mi zapach - zbliżony do niebieskiej serii), zastanawiam się czy coś nie jest tam nieprzeznaczonego do bezpośtedniego stosowania na skórę i czy jest tam wystarczająca ilość substancji myjącej.
Podaję skład:
aqua, sorbitol, glycine soya oil, cocamidopropyl betaine, sodium cocamphoacetate, glicerin, prunus amygadulus dulcis oil,lactose, whey protein, helianthus annuus seed oil, cocamidopropyl hydroxysultein, xanthan gum, levulinic acid, p-anisic acid, tocopherol, sodium levulinate, sodium chloradine, citric asid, perfium.
Dziękuje z góry
Tak można
UsuńCzesc Sroko! Piszę z Anglii i chcialam zapytac o sklad olejku, ktory znalazlam w sklepie Holland and Barrets (zdrowa zywnosc i kosmetyki bio itp.) Olejek nazywa sie WONDER OIL, a sklad ma nastepujący:
OdpowiedzUsuńOlive Oil, Sunflower Seed Oil, Wheat Germ Oil (Triticum vulgare), Citrus Blend [Grapefruit Peel Oil (Citrus grandis), Lemon Peel Oil (Citrus medica limonum), Orange Peel Oil (Citrus aurantium dulcis)], Sweet Almond Oil (Prunus amygdalus), Sesame Oil, Herbal Extract Blend in Safflower Oil [Burdock Root Extract (Arctium lappa), AlfalfaExtract (Medicago sativa), Chamomile Extract (Chamomilla recutita flower), Wild Cherry Bark Extract (Prunus serotina), Hyssop Extract (Hyssopus officinalis), Sage Leaf Extract(Salvia offinialis), Black Walnut Leaf Extract (Juglans nigra), Goldenseal Root Extract (Hydrastis canadensis), Henna Extract (Lawsonia inermis), Jaborandi Leaf Extract (Pilocarpus pennatifolius), Slippery Elm Bark Extract (Ulmus fulva), Sheep Sorrel Extract (Rumex acetosella), Wheat Germ Extract (Triticum vulgare), Yarrow Extract (Achillea millefolium)], Jojoba Oil (Buxus chinensis), Vitamin E (as Mixed Tocopherols), Alpha Bisabolol, Rosemary Extract (Rosmarinusofficinalis), Vitamin A Palmitate, Vitamin D.
Chcialam zapytac czy te wszystkie ekstrakty nie beda powodowac jakiegos uczulenia, czy mozna go stosowac w ciazy i czy ewentualnie moglby posluzyc dla dziecka jako dodatek do kąpieli???
Serdecznie dziekuje za odpowiedz!
Skład jest ok. Ekstrakty mogą uczulać
UsuńDroga Sroko,
OdpowiedzUsuńniedawno trafiłam na Twojego bloga i jestem nim oczarowana ;-)
piszę ponieważ jestem w ciąży i zastanawiam się czy kremy, których aktualnie używam po pierwsze są dla mnie bezpieczne w tym stanie
oraz czy one wogóle zawierają jakieś dobre składniki aktywne, które faktycznie mają działać tak jak pisze producent, czy jest to poprostu wyrzucenie kasy w błoto?
Isis Pharma RUBORIL Krem do skóry ze skłonnością do rumienia
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, C12-15 Alkyl Benzoate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Titanium Dioxide, PEG-75 Stearate, Esculoside, Ranunculus Ficaria Extract, Propylene Glycol, Caprylyl, Glycol, Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Steareth-20, Ceteth-20, Dipropylene Glycol, Mimosa Tenuiflora Bark Extract, Glycyrrhetinic Acid, Bisabolol , Polysorbate 60, Potassuim Sorbate, Hydroxyethyl Acrylate, Xantan Gum
LIGHT EYES HYDROŻEL ROZJAŚNIAJĄCY CIENIE WOKÓŁ OCZU
ale nigdzie nie mogę znaleźć składu ;-/ a wyrzuciłam już pudełko
wszędzie są tylko takie opisy dotyczące składu jak pod tym linkiem: http://aptekaodnowa.pl/light-eyes-hydrozel-rozjasniajacy-cienie-wokol-oczu-15-ml.html
Będę bardzo wdzięczna z opinię ;-)
Ja nie używam niczego co ma PEGI, są rakotwórcze, w Twoich analizach brakuje mi właśnie informacji co jest rakotwórcze, co wpływa na hormony itp, jesteś w sumie bardzo tolerancyjna :) ja tak bardzo nie jestem, u mnie wszystko co ma pegi i inne rakotwórcze składniki odpada...
OdpowiedzUsuńaha no i paraffinum liquidum też u mnie odpada wszystko co to zawiera, zatyka skórę i nie przepuszcza już żadnych cennych składników, oszukuje, że nawilża i odkłada się w organizmie...
OdpowiedzUsuńdzieki Ci......!
OdpowiedzUsuńa benzyl benzoate? jest ok? mam w kremie:(
Jaki moglabys polecic krem z filtrem dla ciezarnych letnia pora? Z gory dzieki za odpowiedz.
OdpowiedzUsuńTaki sam jak dla dzieci :)
UsuńWitam,
OdpowiedzUsuńtaki krem Be Organic i taki skład:
Aqua, Glyceryl Stearate, Dicaprylyl Carbonate, Propanediol, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Olus Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Cocoglycerides, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Argania Spinosa Kernel Oil*, Butyrospermum Parkii Butter, Theobroma Cacao Seed Butter, Xanthan Gum, Hydroxyethyl Urea, Benzyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydrogenated Vegetable Oil, Parfum, Candelilla Cera, Tocopheryl Acetate, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Dehydroacetic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Sodium Phytate, Myrothamnus Flabellifolia Extract, Sodium Hyaluronate, Lycium Barbarum Fruit Ectract*, Phenoxyethanol, Vitis Vinifera Leaf Extract*, Hyaluronic Acid, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Ascorbic Acid, Tocopherol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Alcohol, Ethylhexylglycerin.
czy warto? niby cały naturalny:)
dziękuję za pomoc i ciepło pozdrawiam
Sroko mnie akurat bolą nogi a,że ostatnimi dniami lato w pełni, to przyznam,że taki żel do nóg by mi się przydał zatem mam pytanie o sprawdzenie składów takich preparatów,podaje poniżej:
OdpowiedzUsuń1. Dzidziuś Polleny krem żel do opuchniętych nóg i stóp, Aqua, Sodium Polyacrylate, Isotridecyl Isononanoate, Trideceth-6, Glycerin, Butylene Glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Menthyl PCA, Zingiber Zerumbet Extract, Propylene Glycol, Hamamelis Virginiana Leaf Extract, Pinus Pinaster Bark Extract, Ruscus Aculeutus Root Extract, Vitis Vinifera Leaf Extract, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Phenoxyethanol, Parfum.
2.Bielenda sexi mama skuteczna kuracja na opuchnięte nogi, tu są składniki http://glamourka89.blogspot.com/2013/09/bielenda-sexy-mama-skuteczna-kuracja-na.html
Znalazłam więcej ale wszystkie miały składniki, których pisałaś aby unikać w ciąży:(
Nie widzę szkodliwych składników
UsuńBardzo dziękuję za szybką odpowiedź!!!!
UsuńDzięki wielkie za tę ściągę! Właśnie się załamałam, bo krem którego używam prawie całą ciążę ma aż 4 z 6 zakazanych składników:/ (ku przestrodze: jest to Eveline cosmetics, Extra soft allergique, Odżywczy krem do twarzy i ciała)
OdpowiedzUsuńA na przyszłość - czy dla mam karmiących jest taka sama lista zakazana?
Tak, jest opisane dokładnie w poście o składnikach szkodliwych gdzie Sroka umieściła je do pobrania.
UsuńJa kupiłam sobie krem przeciw rozstępom Ziai od 4. miesiąca ciąży, właśnie na szybko przejrzałam skład i muszę go wyrzucić :(
OdpowiedzUsuńWitam, jestem w ostatnim trymestrze ciąży i mam problem z puchnięciem nóg i stóp oraz pajączkami. Czy takie krem http://kalina-sklep.pl/kalina/SKLEP14/product.php?id_product=1453 mimo,że nie ma składników opisanych jako szkodliwe przez Ciebie, może być stosowany przez kobiety w ciąży? Pozdrawiam serdecznie
OdpowiedzUsuńMoże być używany
UsuńBardzo dziękuję za sprawdzenie!!
UsuńWitam w ciąży mam kłopoty z bardzo suchą skórą i nic mi tak nigdy nie pomagało jak balsam ISANA MED UREA 5,5%.
OdpowiedzUsuńSkład: AQUA, UREA, GLYCERIN, CETEARYL ALCOHOL, HYDROGENATED POLYDECENE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DICAPRYLYL ETHER, GLYCERYL STEARATE, DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, PANTHENOL, SODIUM LACTATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUMSTEAROYL GLUTAMATE, ALLATOIN, CARBOMER, XANTHAN GUM, METHYLISOTHIAZOLINONE, LACTIC ACID, SODIUM HYDROXIDE.
Moje pytanie czy mogę spokojnie używać tego balsamu w ciąży i w czasie karmienia? Byłabym bardzo wdzięczna za szybką pomoc.
Tu jest post o tym czego unikać w ciąży http://www.srokao.pl/2014/03/jesli-planujsze-ciaze-jestes-w-ciazy.html
UsuńNa przesłanej liście niestety znalazłam LACTIC ACID, więc niestety odpada :( Bardzo szkoda, bo jest świetny. Polecasz może coś dobrego?
UsuńW poleconym poście pisze o wysokim stężeniu tu to stężnie nie będzie wysokie bo jest na końcu składu
UsuńSroczko kochana, mam dużą prośbę :) czy w ciąży odradzałabyś stosowanie odźywki/ wcierki do włosów Jantar? Zakupiłam profilaktycznie 3 opakowanie, coby włosy mięć piękne i długie (rewelacyjnie przyspiesza mi porost włosów:) A tu wyskoczyły mi dwie kreski na teście... :) Ciesze się bardzo i tak sie zastanawiam, czy powinnam odpuścić kuracje włosową i czekać, aż ciąża sama mi zagęści czuprynę.
OdpowiedzUsuńu wrzucam skład: Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool
Polecam ten post http://www.srokao.pl/2014/03/jesli-planujsze-ciaze-jestes-w-ciazy.html wszystko można sprawdzić samemu
UsuńSzkoda, że dopiero teraz trafiłam na ten wpis i wasze posty. Jakieś 20 dni temu zaopatrzyłam się w Linomag A+E dla mojego maleństwa, które przyjdzie na świat na początku marca. Coś mnie podkusiło, żeby wypróbować ten kremik, bo wyczytałam, że ładnie poprawia wygląd skóry. I tak stosowałam go raz na 2/3 dni na suchą skórę dłoni. Teraz czytam, że w składnie zawiera retinol, który jest zakazany dla kobiet w ciąży! No to przysporzyłam sobie dodatkowego stresu. Co prawda ten retinol jest prawie na końcu składu, ale mam tylko nadzieję, że nie zaszkodzi to mojemu dzidziusiowi.
OdpowiedzUsuńI jak??/
UsuńNa brodawki u mnie sprawdził się krem Bepanthen - analizowany już przez Srokę - ten w wersji dla dziecka - w początkowej fazie (najgorszej) smarowałam nieco grubiej i osłaniałam wkładką laktacyjną między karmieniami (miałam aż ranki) i po 2-3 dniach już mogłam sobie karmić bez smarowania...świetny blog, szkoda, że trafiłam na niego dopiero przy 3 ciąży ;)
OdpowiedzUsuńDroga Sroczko,
OdpowiedzUsuńprzeczytałam artykuł. Przenalizowałam skład ale chciałabym, jeżeli możesz bardzo proszę poradzić się ciebie jeszcze.
Pianka do mycia twarzy Cethapil skład: aqua, Zinc Ooceth Sulfate, Glycerin, PEG-75, Amyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Citronellol, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Geraniol, Hydroxycitronellal, Linalool, PED-7, Glyceryl Cocoate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Benzoate, Zinc Gluconate, Parfum.
co myślisz?
Wydaje się ok, chyba, że coś przegapiłam.
Proszę też o opinie zjaja kuracja dermatologiczna ASZ: Aqua (Water), Canola Oil, Caprylic/Capric Triglyceryde, Urea, Polyglyceryl-3 Methyglucose Distearate, Cetyl Ricinoleate, Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Dimethicone, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl, Lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, Maltooilgosyl Glucoside, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Glyceryl Caprylate, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Chlorphenesin, Sodium Hydroxide.?
strasznie długi skład. Myślę o wymianie na Physiogel.
pozdrawiam
Magda
1. takie sobie
Usuń2. zakonserwowany pochodną formaldehydu
Ogromne dzięki! również za szybką odpowiedź. Polecasz coś w takim razie do mycia twarzy ze skórą problematyczną?
UsuńWitam, czy na brodawki nadaje się zwykły linomag -napis zielony .. ?
OdpowiedzUsuńpozdrawiam
jeżeli działa to nie wiedze przeciwwskazań :)
UsuńCzy w ciazy można używać kremy z kwasem migdałowym 10%? Stosuje od dawna pharmaceris i nie wiem czy go teraz nie odstawic na bok?
OdpowiedzUsuńJeżeli Cię nie podrażnia itp... to ok
Usuńświetny blog! dziękuję. Niestety używam całą ciążę podkład este lauder double wear. Mam cerę potrądzikową i to jedyny podkład dający radę pokryć brzydkie pozostałości. Jakie jest przenikanie "zła" z tego kosmetyku?
OdpowiedzUsuńchciałam zapytać o krem z serii Aven. Używam na noc krem Aven Hydrance Optimale Rich. Skład: Avene Thermal Spring Water, Mineral Oil, Glycerin, PPG-15 Stearyl Ether, Cyclomethicone, Cetearyl Alcohol, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii, Cetearyl Glucoside, Benzoic Acid, Beta-Sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffin, Caprylic/Capric Triglyceride, Chlorphenesin, Disodium EDTA, Fragrance, Glycine Soja Seed Extract, Hydrogenated Coco-Glycerides, Laureth-7, Lecithin, Phenoxyethanol, Poloxamer 188, Polyacrylamide, Sodium Chondroitin Sulfate, Sodium Hydroxide, Water, Xanthan Gum.
OdpowiedzUsuńI na dzień Avene Hydrance Optimale UV LegereSPF 20. Skład: Skład
(INCI)AVENE AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, BENZOIC ACID, BETA-SITOSTEROL, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, CARBOMER, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, PARFUM, GLYCERIN, GLYCINE SOJA, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, LECITHIN, PHENOXYETHANOL, POLOXAMER 188, SODIUM CHONDROITIN SULFATE, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM
Czy te składy straszą?
Witam,
OdpowiedzUsuńbędę wdzięczna za informacje o curriculum acid,widzę go w żelu do mycia,jest na 5 pozycji od końca na 14 skladowych. Czy mogę używać tego żelu w ciąży? Dziekuje z góry za pomoc.
Witam,
Usuńproszę zapoznaj się z tym postem http://www.srokao.pl/2016/07/skadniki-ktorych-warto-unikac-bedac-w.html
Sroczko, czytam u Ciebie o tych filtrach przenikających i inny świństwach... bałam się aż zajrzeć na składy swoich kosmetyków.
OdpowiedzUsuńProszę Cię napisz mi co myślisz o podkładzie Loreal True Match (Mogę go stosować w ciąży)?
Aqua (Water) - woda, rozpuszczalnik
Dimethicone - silikon, emolient, kondycjoner, substancja ochronna
Isododecane - emolient, substancja perfumująca, rozpuszczalnik
Cyclohexasiloxane - silikon, emolient, kondycjoner, rozpuszczalnik
Glycerin - hydrofilowa substancja nawilżająca, humekant
PEG-10 Dimethicone - silikon, kondycjoner
Methyl Methacrylate Crosspolymer - substancja filmotwórcza
Butylene Glycol - humekant, substancja maskująca, kondycjoner, rozpuszczalnik, regulator lepkości
Pentylene Glycol - kondycjoner, rozpuszczalnik
Synthetic Fluorphlogopite - substancja wypełniająca, regulator lepkości
Disteardimonium Hectorite - substancja stabilizująca, regulator lepkości
Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid - substancja buforująca
Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone - kondycjoner, emulgator, substancja powierzchniowo czynna
Sodium Chloride - substancja wypełniająca, maskująca, regulator lepkości
Polyglyceryl-4 Isostearate - emulgator
Hexyl Laurate - emolient
Caprylyl Glycol - emolient, humekant, kondycjoner
Phenoxyethanol - substancja konserwująca
Disodium Stearoyl Glutamate - kondycjoner, substancja powierzchniowo czynna
Tocopherol - witamina E, antyoksydant, substancja aktywna
Panthenol - substancja aktywna, łagodząca, przyspieszająca regenerację naskórka
Aluminium Hydroxide - barwnik, emolient, humekant, substancja zmętniająca, ochronna, regulator lepkości
Hydroxyethyl Urea - humekant, kondycjoner
Hydrated Silica - substancja chłonna, przeciwzbrylająca, wypełniająca, amętniająca, regulator lepkości
Methicone - silikon, substancja antystatyczna, kondycjoner, emolient
[+/- May contain]
CI 77891 Titanium Dioxide - barwnik, filtr mineralny
CI 77491, CI 77492 - barwniki
CI 77499 Iron Oxides - barwnik
Mica - substancja zmętniająca, nadająca prłowy połysk
CI 15985 Yellow 6 Lake, CI 42090 Blue 1 Lake, CI 77510 Ferric Ammonium Ferrocyanide, CI 45410 Red 28 Lake, CI 15850 Red 7- barwniki
Dziękuję :)
Droga Sroczko :) mam pytanko o skladnik hydroxypropyl cyclodextrin. Jest on aktualnie w kremie Sunbrella 50 dla dzieci. Malo informacji znalazlam na jego temat - czy jest on szkodliwy?
OdpowiedzUsuńBede wdzieczna za informacje :)
To sobie sama odpowiem, bo znalazlam. Jest bezpieczny :)
UsuńA ja chciałam sprawić kosmetyczny prezent siostrze, także wielkie dzięki za ten artykuł :)
OdpowiedzUsuńjaki tani, mały krem z filtrem sobie kupić w trakcie ciąży :)?
OdpowiedzUsuńwitam
OdpowiedzUsuńpiszesz ze niacinamide jest niewskazana w ciazy. W artykule o skladnikach szkodliwych niie ma o tym mowy. Mam pare kosmetykow Biodermy z tym skladnikiem, nie wiem ktory spis zakazanych skladnikow jest w koncu aktualny czy niacinamide nalezy unikac czy nie...dziekuje z gory za odpowiedz!!!
Ten artykuł jest stale aktualizowany i to nim się trzeba kierować. Informacje o niacinamide, a w zasadzie o jego "szkodliwości" nie potwierdziły się więc jest bezpieczny.
Usuńdziękuje bardzo za odpowiedz! jestem spokojna juz.
OdpowiedzUsuńrozumiem, ze artykul ktory jest stale aktualizowany to artykul o skladnikach szkodliwych dla kobiet w ciazy: http://www.srokao.pl/2016/07/skadniki-ktorych-warto-unikac-bedac-w.html
Sroczko ratunku. Jestem w 7 miesiącu ciąży. Do tej pory używałam do mycia ciała Babydream z Rossmana, po solidnej analizie na kilku blogach, a teraz trafiłam do Ciebie i przestraszyłam się olejku sojowego w składzie. Jaki kosmetyk zatem poleciłabyś do mycia? Nieważne czy mleczko, żel czy mydło...
OdpowiedzUsuńSpokojnie możesz używać tego produktu, najnowsze badania do jakich dotarła nie potwierdzają wpływu oleju sojowego - więc alarm odwołany :)
Usuńczy znajde gdzies analize produktow dla mamy ktore moge uzywac wraz z dzieckiem (aby nie zaszkodzic wrazliwej skoze dziecka z azs) gdy kapie sie wraz z nim w jednej wannie? Mam tu na mysli plyn do kapieli, zel pod pryszic, szampon do wlosow, oraz odzywka. Staralam sie szukac na wlasna reke ale w analizach dla mam spotkaam tylko kremy a rozstepy czy do higeny intymnej a niestety nie potrafie odnaezc takich kosmetykow do codzennej pielegnacji. Z gory dziekuje
OdpowiedzUsuńNie znam takiej linii produktów u żadnego producenta na których byłaby deklaracja, że są dla dzieci i dorosłych. Może zamiast utrudniać sobie życie używać tych samych kosmetyków co maluch :)
UsuńOd siebie dodam olejek i balsam Eco Mama. Są bardzo popularne ostatnio w Rossmanie. Stosuje sporo i póki co rozstepów nie ma, więc oby tak zostało :)
OdpowiedzUsuńDzień dobry, ja mam problem z wyborem antyperspirantu w ciąży. Dobrze kojarzę, że powinno się unikać w ciąży aluminium w ich składzie? Czyli wybierać prosty z alkoholem w składzie czy jego też trzeba unikać jako pierwszego w składzie? Wydawało się mi,że po 2 ciążach będę wiedziałam co i jak ale chyba dużo jednak czasu minęło i nie pamiętam który stosowałam,a chciałabym aby działał.Gdzieś wyczytałam że ciężarne polecają taki Biotherm Deo Pure Natural Protect.Skład ma taki: Alcohol, Aqua, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Water, Propanediol, Glyceryl Caprylate, Parfum, Xanthangum Linalool, Geraniol, Cymbopognflexuousoil, Citral, Aloe Barbadensis, Nepetacatariaoil, Citronellol, Eugenacaryophyllusfloweroul, Eugenol, Satureiamontanaoil, Limonene cena jest całkiem spora choć ma 75ml.Do tej pory używałam Rexona Maximum Protect w działaniu najlepszy jaki miałam ale skład już nie taki fajny jak powyższy Aqua, Aluminum Sesquichlorohydrate, PPG-15 Stearyl Ether, Glycerin, Steareth-2, Calcium Chloride, Glycine, Parfum, Steareth-20, Disodium EDTA, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Hydrated Silica, Gelatin Crosspolymer, BHT, Sodium Benzoate, Cellulose Gum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Citronellol, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool. Doradzi mi Pani na co zwracać uwagę i czy ten Biotherm warty jest kupienia patrząc na skład?A może zna Pani inne z dobrym składem antyperspiranty?
OdpowiedzUsuńNie, nie ma potrzeby unikania aluminimu w dezodorantach.
Usuń