3 lipca 2012

Kot w butach vol.5

No nie wiem czy już pisała o ... Kocie w Butach :P? Choć znając mnie to już pewnie coś wspomniałam.Dziś kot na podstawie bajki filmowej. Kiedyś dawno dawno temu  były sobie rzutniki Ania, taką anię miałam i ja, do mniej miałam masę filmów. Ania jest, niestety filmy gdzieś się zapodziały, ale poszukiwania trwają. 

Ta książeczka jest na postawie takie właśnie filmy z wyświetlacza.  Autorem jest E. Dobrodiejew ilustracje W.Nazaruk. jak widać ZSRR rules :). Książeczka jest z 1982r.

Ciekawe ilustracje oddające modę tamtej "epoki" - ach te nosy :)

Kot piękny, za to ludzie wyglądają jak strachy na wróble.

Treść banalna - no musiała się na kliszy zmieścić i dzieci musiały ją przeczytać.

Wszystko praktycznie jak w 'typowej" bajce o kocie w butach, jednak zamiast czarownika jest ludojad. Ciekawe, że Ludojad, a chce kota zjeść :) - no ale nie będę czepiać się szczegółów. No i ludojad ów ma sługę smoka.


Oczywiście kot przeżyje :) konfrontacje 

"Wkrótce w zamku rozpoczął się wesoły bal. Tego dnia Janek ożenił się z Księżniczką. Tak oto zakończyła się histora spadku po starym młynarzu.
- A ty mnie nie chciałeś! - powiedział kot do swojego szczęśliwego pana"

;)

6 komentarzy:

 1. Akurat ten kot ma wyjątkowo gustowne buty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :D takiej wersji nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiałam te bajki, mam jeszcze z tej serii "Wilka i Zająca","Leśni podróżnicy"( o wiewióreczce Białym Nosku - uwielbiałam tę bajeczkę, piękne rysunki)i "Tęczę". A rzutnik też jest i bajki też zostały, trochę dokupiłam na allegro - w strasznych cenach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też miałam taki rzutnik, to było coś wspaniałego. Kilka razy w tygodniu wieczorami oglądaliśmy na nim bajki. Ciekawe co się z naszym stało???

  OdpowiedzUsuń
 5. też miałam rzutnik, coś wspanialszego. Najlepiej wspominam bajkę czarny łabędź, ach uwielbiałam w ten sposób spędzać czas! Żałuje, że już nie mam tego rzutnika, mój syn na pewno cieszyłby się z tych filmów.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać