4 kwietnia 2024

Hop! Hop! Książę z Bajki!!

Oto książka do wielokrotnego czytania, bo ... może toczyć się na różne sposoby, w zależności od tego, co czytelnik sobie wybierze. To tak zwane książki paragrafowe czy też gry paragrafowe, niektóre z nich właśnie przypominają książki, niektóre wyglądają jak komiksy. O tych ostatnich napiszę niedługo.


Kiedyś pisałam już o podobnej książce i był to Rycerz Lwie Serce. Książka-gra, której bohaterem jesteś ty!, jest również Tappi. O tym, jak na Szepczący Las padł czar. Znam jeszcze jedną taką książkę, dla starszych dzieci widzę przed oczami jej okładkę, ale nie mogę przypomnieć sobie ani tytułu, ani autora, ani wydawnictwa.

Jak wygląda cała zabawa. Otóż otwieramy książkę i zaczynamy historię. Kiedy zaczyna się akcja, dostajemy do wyboru dwie możliwości. W zależności, którą z nich wybierzemy, tak potoczą się dalsze losy naszych bohaterów. Przy kilku wyborach, mamy kilka historii i to jest interesujące i wciągające.
W tym przypadku bohaterkami książki są dwie znudzone księżniczki, które wyruszają na poszukiwanie księcia z bajki. To o ich losach decydujemy, to za nie podejmujemy decyzję. Nawet nie bardzo mam jak opowiedzieć historię zawartą w książce, bo każda z nich może być trochę inna.

Powiem krótko, jest całkiem ciekawie. 

Nie mogę nie wspomnieć o ilustracjach, które są proste, trochę przypominają dziecięce rysunki, niby nieporadne kreski i "nierówne" kolorowanie, a jednak widać wysoki lvl 😀. 

Takie rysunki wprawiają w pogodny nastrój, historia robi się bardziej sympatyczna i zabawna. 


Podoba mi się pomysł na książkę, podoba mi się możliwość czytania historii na wiele sposobów, podoba mi się, że to nie jest książka "na raz". 

 

Tekst: Sylvie Misslin, 

Ilustracje: Amandine Piu

Wydawnictwo: Kropka

Wiek:  5+

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać