11 kwietnia 2024

Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

Oto i obiecana tydzień temu recenzja komiksu paragrafowego. Takie komiksy odkryłam już jakiś czas temu, tyle tylko, że moje dzieciaki były jeszcze do nich za małe i tylko ja z nich korzystałam. Przypomniałam sobie o nich całkiem niedawno i podrzuciłam synowi Sherlocka Holmesa, sama też wróciła do niektórych z nich. 


Idea takiego komisu jest naprawdę ciekawa. Akcja historii rozwija się jak w każdej innej, ale kiedy dochodzimy do jakiegoś "kluczowego" momentu dostajemy do wyboru, dwie lubi więcej ścieżek, którymi możemy podążać. 

 

To sprawia, że poniekąd akcja książki/komiksu jest uzależniona od nas, trochę stajemy się sami bohaterami, trochę sami uczestniczymy w wydarzeniach.

Jak tytuł wskazuje w tym komiksie mamy do rozwiązania cztery historie. Muszę przyznać, że "skakanie" po stronach jest interesujące. Do tego poszukiwanie na ilustracjach wskazówek podbija grę. Dla dzieciaków to świetna i wciągająca zabawa, dorośli dostrzegą kilka niedociągnięć i nieścisłości/baraku logiki. Jednak ostatecznie o dobrą zabawę tu chodzi i jest ona gwarantowana. 
Rozwiązywanie zagadek to jest coś, co moje dzieciaki lubią najbardziej, dlatego bardzo się wczuli w historię. Oczywiście robili notatki, poszukiwali wskazówek i obstawiali kto winny. 

Sama nie wiem, jak traktować takie komiksy, jako grę, jako komiks? Na pewno jest to "zajmowacz/umilacz" czasu. 


W tym komiksie historie są naprawdę ciekawe i wciągające. Podążmy tropem przestępstw, podejmujemy decyzje, które na szczęście można poprawić.

No i ilustracje. Bardzo fajne, czyste, niezagmatwane, pozwalające skupić się na zadaniu. Kadry w komiksie są uporządkowane, wiadomo, w jakiej kolejności je czytać, nie sprawiają żadnych kłopotów dzieciom nawet tym niewprawionym w komiksach. 

 

Bardzo podoba mi się idea komiksów paragrafowych, już pomijając fakt, że lubię komiksy. Połączenie zagadki/gry z komiksem to świetny pomysł. 


Gorąco Wam polecam, pobawią się nie tylko Wasze dzieci, ale i Wy! 


Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa

Autor: Cédric Asna 

Wydawnictwo: FoxGames

Wiek: 10+


Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać