14 marca 2024

Skin Care. Cel - piękna skóra

Dzisiaj w ramach współpracy z wydawnictwem Purana chciałabym napisać Wam kilka słów o książce Skin Care. Cel - piękna skóra.

Z książek o pielęgnacji, staram się wyciągnąć coś dla siebie, znaleźć coś, o czym nie wiem, wyłuskać coś nowego, świeżego. Czasami mi się to udaje, a czasami nie. Z jednej strony podchodzę do tego typu literatury z pełną świadomością, że już sporo wiem o pielęgnacji skóry, a z drugiej strony zastanawiam się, komu mogłaby się taka książka przydać. W tym przypadku mamy do czynienia z czymś pomiędzy poradnikiem, wstępem do świadomej pielęgnacji, a "katalogiem" haseł krążących w sieci i nie tylko.

Autorami książki jest dwójka influencerów Laurent Pan i Coralie Petermann. Dodatkową ciekawą informacją jest fakt, że powstała ona przy współpracy z dermatologiem dr Niną Rosa.

Książka składa się z pięciu rozdziałów:

1. Skóra w 15 ilustracjach – tytuł dokładnie wskazuje na zawarte tam informacje. Mamy opisaną budowę skóry i wyjaśnienie jakie procesy w niej zachodzą. Dzięki ilustracjom w klimacie komiksu możemy w bardzo przejrzysty sposób, zobaczyć jak nasza skóra wygląda od środka.. Dla mnie osobiście to jest jeden z ciekawszych rozdziałów w tej książce. Uważam, że świadomość procesów zachodzących w skórze jest bardzo istotna dla właściwej jej pielęgnacji.
2. Różne problemy skórne – ten rozdział porusza takie zagadnienia jak: nadmiar sebum, blizny, sińce pod oczami, trądzik czy egzema. Problemy opisane są w czterech punktach:

  • obserwacja czyli jak skóra wygląda,
  • możliwe przyczyny,
  • co dzieje się ze skórą i jakie mechanizmy są związane z danym problemem,
  • rozwiązania, tu pojawiają się podpowiedzi, jakie składniki można zastosować.

To jest idealny rozdział dla osób początkujących, które nie wiedzą, od czego zacząć.
3. Skuteczne składniki - ten rozdział nazwałaby katalogiem, spisem popularnych składników. Dobrze jest wiedzieć co i po co nakładamy na naszą skórę. Podobnie jak powyżej, tym rozdziałem na pewno będą zainteresowane osoby początkujące.
4. Poznajemy własną skórę - jest to poniekąd powtórzenie tego, co opisano w rozdziale drugim, odrobinę rozszerzone.
5. Opracowanie odpowiedniej codziennej pielęgnacji - tu podobnie jak w rozdziale o składnikach mamy do czynienia z uporządkowaniem podstawowych pojęć pielęgnacyjnych - wiedza jest podstawowa, trochę brakuje mi wyjaśnienia czytelnikowi niektórych pojęć, ale rozumiem, nie wszystko można zawrzeć w jednej książce.

Z mojej perspektywy to porządna książka. Książka dla osób początkujących, osób, które chcą rozpocząć przygodę ze świadomą pielęgnacją. Idealna dla nastolatek wkraczających w świat kosmetyków, żeby mogły świadomie dbać o cerę. Dobra na początek dla osób, które chcą wiedzieć coś o składnikach kosmetycznych. Osoby siedzące już w temacie pielęgnacji mogą sobie swoją wiedzę uporządkować/skatalogować.Jedna z lepszych książek na początek przygody z pielęgnacją.

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać