27 lutego 2024

Pierwsze podpaski

Dzisiaj przy okazji współpracy z drogerią Betteland chciałam obgadać temat pierwszych środków higienicznych dla dziewczynek. Mimo że bardzo rzadko poruszam temat czy to podpasek, czy tamponów na blogu, to naprawdę sporo mam pyta, czy mam coś do polecenia dla nastolatek w tym temacie. Przyznaję, że trochę się rozglądałam po rynku, co jest w ofercie, jest też kilka wpisów na blogu o środkach higienicznych, ale ... dopóki nie dotarło do mnie, że ani się obejrzę, a będę sama szukać czegoś dla córki, to jakoś nie wgłębiałam się bardziej w temat.

I kiedy z ludźmi z Betterlandy wymienialiśmy się mailami, co mają ciekawego w ofercie, co mogłaby wypróbować, zaproponowali, że przecież oni mają świetnie podpaski i wkładki. I przyleciała do mnie paczka z dwoma markami. Z jedną z nich miałam już do czynienia i jest nią Gentle Day druga to dla mnie zupełna świeżynka. 


To, co chciałam:

 • podpasek bezzapachowych - uważam, że dodawanie środków zapachowych do podpasek to pomyłka.
 • w miarę cienkich - dziewczyny chcą dyskrecji
 • w miarę długich - dziewczyny chcą poczucia komfortu
 • dobrze przyklejających się do bielizny i nieodklejających się w trakcie chodzenia
 • chłonnych

Może zacznę od marki, którą znam, czyli Gentle Day.

To, co jest takiego nietypowego w tej marce, to zastosowanie paska anionowego Far-IR Anion, który zatrzymuje namnażanie się bakterii, a co a tym idzie "blokuje" nieprzyjemny zapach. Przyznaję, fajna rzecz. 

W ofercie mamy 6 rodzajów podpasek i wkładek. 1 i 2 to wkładki 3 to "standardowe" podpaski, mają długość 20 cm, 4 mają długość 24 cm, 5 to 29 cm długości, a 6 to aż 36 cm długości. Każda podpaska jest zapakowana w osobne opakowanie. Wszystkie podpaski mają skrzydełka.

 

Podpaski są bardzo cienkie. Im dłuższa podpaska, tym szerszy ma tył. Ten najdłuższy rozmiar (6) jest naprawdę olbrzymi - dla mnie za duży nawet na noc. 

Podpaski trzymają się znakomicie, nie przesuwają się podczas noszenia, nie rolują na brzegach. 

 

Są chłonne, nie przecierają się i nie rozpadają się podczas noszenia. Gdym miała wskazać minusy, to podpaski w tych dłuższych wersjach, czyli 5 i 6 potrafią odklejać się na brzegach z tyłu i mają tak długie skrzydełka, że ciężko jest je przykleić do bielizny równo. Takie pofalowane skrzydełka nie trzymają się dobrze w czasie noszenia.


Czy poleciłabym je nastolatkom, dziewczynkom na pierwszą miesiączkę, tak, ale raczej w tych krótszych rozmiarach. 

Czy poleciałabym te podpaski zwykłym kobietom, oczywiście, te długie rozmiary dają cudowne poczucie "bezpieczeństwa". 

Vivicot BIO podpaski wykonane z organicznej bawełny, niebielone chlorem, nadają się do kompostowania, są biodegradowalne, czyli idziemy w klimaty bardzo eko, super! 


Na testach miałam:

 • podpaski anatomiczne mają długość 24 cm, bez skrzydełek
 • podpaski na dzień długości 24 cm ze skrzydełkami
 • podpaski na noc ze skrzydełkami długości 28 cm
 • wkładki higieniczne długości 15 cm

 

Podpaski są pakowane standardowo, czyli każda osobno w saszetki, które wykonane są ze skrobi kukurydzianej. 

 

Podpaski są cienkie, bardzo przyjemnie w dotyku. Dobrze chłoną, nie rozpadają się. Do bielizny przyklejają się dobrze, nie odklejają się w ciągu dnia, nie przesuwają się podczas noszenia. Są całkiem komfortowe w użytkowaniu.

 

Gdybym miała wskazać minusy tych produktów, to w porównaniu z koleżankami powyżej są sztywne. Owa sztywność wyczuwana jest przez jakiś czas podczas noszenia. Poza tym nie widzę minusów.


Jeżeli szukacie eko rozwiązań, to myślę, że te podpaski będą dla Was świetne. Dla dziewczynek, nastolatek też na pewno się sprawdzą. 


Gdybym miała porównywać te dwie marki to Gentle Day na pewno są bardziej miękkie, dłuższe, ale skrzydełka potrafią sprawić kłopot, Vivicot BIO, są bardziej eko, nie ma kłopotu ze skrzydełkami, ale są wyczulanie sztywniejsze. 


Ja polecam obie marki, bo każda ma swoje zalety i to naprawdę spore :). 

 


Na koniec, ponieważ to wpis we współpracy ze sklepem Betterland, a oni lubią dzielić się kodami zniżkowymi to mam i kod zniżkowy na te dwie marki przez MIESIĄC, czyli od 27.02-26.03 dostaniecie -15% na te dwie marki na KOD: sroka15, oczywiście na www.betterland.pl

 


1 komentarz:

 1. Używam obu marek, ale stanowczo bardziej lubię vivicot bio. O wiele lepiej się trzymają, bo w Gentle Day miałam właśnie czasem problem ze skrzydełkami. To co kocham w eko podpaskach to zupełna zmiana od czasu gdy używałam zwyklych, zapachowych. Jak używałam zwyklych to byłam opuchnięta i bolała mnie skora i podbrzusze. Po zmianie podpasek na vivicot bio, dolegliwość od razu minęła 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać