9 marca 2023

Monstrrrualna Erudycja

Dzisiaj do polecenia mam coś dla starszych dzieci, zwłaszcza tych lubiących ciekawostki. I owszem na blogu opisałam już całkiem sporo takich lektur, ale te są trochę inne. 

Trzeba zacząć od tego, że jedna książka to jeden temat. I jest coś o mózgu, jest o czasie, jest o robalach, jest o elektryczności itp... Ma na razie mamy tylko sześć części, ale jest ich znacznie znaczniej więcej i myślę, że każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. 

Książki oczywiście nawet patrząc po okładkach,  są z serii tych "zabawnych".

Na pierwszy rzut oka, kiedy zajrzy się do wnętrza książki, zanim jeszcze zapozna się z treścią, wydaje się być ona chaotyczna. Mimo swojej zabawności i takiego jakby bałaganu w niej panującego, to książka zaskakująco konkretna. 

Podzielona jest na rozdziały. W każdym rozdziale mamy wyjaśnione konkretne zagadnienie/problem/ciekawostkę, a w podsumowaniu mam test sprawdzający naszą wiedzę w omawianym temacie. 

Ów omawiany temat nie jest potraktowany powierzchownie. Czasami przedstawiony jest w formie historii/opowiadania, któremu towarzyszą komiksowe ilustracje.  

Poza tym mam sporo nawiązań do historii, jest trochę propozycji doświadczeń, które dzieci mogą same wykonać, są także podpowiedzi jak "zagiąć" nauczyciela :). 

 

Mój syn jest zachwycony tymi książkami. Wszystkie, które mamy przeczytał chyba w dwa tygodnie i domaga się kolejnych. Ja też z przyjemnością przeczytałam te książki i naprawdę sporo się z nich dowiedziałam. 

 

Książki są świetnie, ja płaciłam chyba 10 zł za sztukę, warto polować na promocje. 


Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać