5 maja 2022

To Pestka! Czyli Ogrodnictwo dla Dzieci

Wstrzymywałam się z pokazaniem tej książki właśnie do wiosny, kiedy zabawy w ogrodnictwo dają najlepsze efekty. Ta książka, to taki przydatny poradnik i DIY, które łatwo można wykonać w domu. To świetna zachęta dla dzieci, żeby zajęły się ogrodnictwem. Szczerze, to na niektórych grupach kwiatowych to powinna być lektura obowiązkowa 😉.

DIY są banalnie proste i świetnie opisane i zobrazowane krok po kroku. W zasadzie nie trzeba umieć czytać, żeby domyślić się, jakie są kolejne kroki. Gdyby kogoś interesowało, to z DIY mamy: uprawę warzyw w domu, projektowanie doniczek, hodowlę ziół w domu, hotelik dla pszczół, przechowywanie nasion, doniczki z gazet, kule nasienne, wirnik wiatrowy, doniczki dla zapylaczy, kokedama, karmnik dla ptaków, ogród w słoiku, suszenie kwiatów, hodowanie drzewa brzoskwiniowego i fort z fasoli. Jest tego sporo, jest co robić!
"Specjalistycznych" informacji jest w sumie niewiele i całkowicie to rozumiem, nie trzeba znać cyklu rozwoju roślin okrytozalążkowych, żeby bawić się w ogrodnictwo w domu. Ta wiedza specjalistyczna to po prostu wzmianki o tym co można znaleźć w ziemi w ogrodzie, czy czym są zapylacze.

Moje dzieci, a zwłaszcza córka, są tą książką oczarowani. Mam już spory zapas doniczek (chyb czas otworzyć sklep ;) ), nie wspominając już o wirnikach wiatrowych.  

To świetna książka z pomysłami na DIY z ogrodnictwa dla dzieci. Przystępnie napisana i bardzo fajnie zilustrowana. Wszystko jest proste, łatwe i co ważne daje bardzo fajne efekty!!


To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci
Autor: Kirsten Bradley
Wydawnictwo: Kropka

1 komentarz:

  1. Od małego próbuję zaszczepić w moich dzieciach zamiłowanie do natury i ogrodnictwa. Nie mogę się doczekać, gdy nadejdzie wiosna i będę mogła znowu spędzać z nimi beztroskie chwile na świeżym powietrzu w naszym przydomowym ogródku. Nigdy nie słyszałam o tej książeczce. Z wielką chęcią ją zakupię dla swoich dzieci. Dzięki za inspirację! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać