19 maja 2022

Alfred Wiewiór i Tajemnicza Walizka

Dzisiaj coś, co moje dzieci bardzo lubią czytać na dobranoc, czyli powieść detektywistyczna.

Głównym bohaterem jest ... mówiąca wiewiórka, czy też wiewiór. Bardzo podoba mi się wprowadzenie w historię, takie początki naszego bohatera, bardzo to przypomina kreskówkowe historie. 

Generalnie wszystko zaczyna się od tego, że nasz wiewiór zafascynowany przygodami Sherlocka Holmesa postanawia sam zostać detektywem. I tak oto zaczyna się nasza przygoda. Bohater nasz do pomocy zatrudnia dwójkę swoich przyjaciół Maćka Jeża i Stefana Dzika.


Interes początkowo nie idzie dobrze, ale któregoś dnia przychodzi do wiewióra Alfreda klient z dość nietypową sprawą. Sprawa oczywiście dotyczy walizki. Mężczyzna zlecający sprawę twierdzi, że jest spadkobiercą walizki, ale walizka jest przetrzymywana przez jego kuzyna. Zadaniem naszego detektywa jest odnalezienie owej walizki. Jak się okazuje, sprawa wcale nie jest taka prosta i oczywisty jakby się mogło wydawać.

Historia jest bardzo wciągająca i co bardzo fajne zaskakująca. Dzieciaki moje mocno zaangażowały się w tę sprawę, przede wszystkim dlatego, że nie jest to prosta i oczywista zagadka. Syn tak bardzo nie mógł doczekać się rozwiązania, że po powrocie ze szkoły zasiadł i skończył to co zaczęliśmy czytać poprzedniego wieczora. Wierzcie mi to bardzo nietypowe dla niego :). 

Tak naprawdę w tej książce ciężko jest się do czegoś przyczepić. Jest świetna i wciągająca historia, czyta się to wszystko lekko i płynnie. Jest zabawa i jest humor. 

Do tego czcionka jest duża i spokojnie mogą ją czytać dzieci zaczynające przygodę z czytaniem. 

W książce nie ma wielu ilustracji. No jest to książka przeznaczona do "doroślejszego" młodego czytelnika. Jednak te ilustracje, które tu mamy są bardzo fajne. 

 

Wszystko wskazuje na to, że to jest pierwsza książka z cyklu. Moje dzieciaki bardzo liczą na kolejne części, nie przeczę ja też, bo bawiłam się przy czytaniu tej książki bardzo dobrze. 

 

Wiek, do którego przeznaczona jest książka to 6+ i myślę, że jest to wiek adekwatny. 

 

Książkę gorąco polecam, jest świetna, wciągająca i z poczuciem humoru. Zabawa przy niej jest przednia, a rozwiązanie ciekawe. 


Alfred Wiewiór i Tajemnicza Walizka

Autorka: Agnieszka Stelmaszyk

Ilustracje: Hubert Grajczak 

Wydawnictwo: Wilga

 

 

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać