14 października 2021

Zagubiona Małpka

Kolejna książka duetu Julii Donaldson i Axela Schefflera w naszej kolekcji. Uwielbiam ich, a kiedy tłumaczem tych książek jest Michał Rusinek, to jest tercet egzotyczny ... tfu tercet idealny 😁.

Tym razem bohaterką, jest mała małpka, która zgubiła mamę. Pomocy przy jej odszukaniu udziela jej motyl, który po krótkim jej opisie twierdzi, że wie gdzie ona jest. I tak ów motyl prowadzi małpkę od jednej "mamy" do drugiej.

Dzięki tej krótkiej wesołej historii dzieci poznają kilka zwierząt. Okazuje się, że zwierzaki mają wspólne cechy, a jak nie zna się pełnego opisu zaginionego, ciężko jest go nie pomylić z kimś, kogo znamy.
Książka jak zwykle jest świetna, choć nie ma co kryć Gruffalo, czy Miejsca na miotle nie przebija. Będzie świetna dla mniejszych dzieci. Choć nie ukrywam moje dzieciaki, też przy niej świetnie się bawią. Uwielbiają tych autorów, ale i tego tłumacza, podobnie jak i ja.

Tekst i ilustracje jak zwykle to sztos! 

Powtórzę to po raz kolejny, bardzo fajna książka, bardzo fajnie przetłumaczona. Fani Gruffalo powinni być usatysfakcjonowani, no, chyba że spodziewacie się Gruffalo 3 to wtedy nie ;).

Tekst: Julia Donaldson
Ilustracje: Axel Scheffler
Wydawnictwo: Tekturka

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać