4 marca 2021

Owadziarium czyli Geniusz Owadów

Kolejna książka kupiona nie wiem czy dla mnie czy dla moich dzieci :). Nic nie poradzę, że mam ogromną słabość do tego typu pozycji. 

Jeżeli jest jakaś książka z ciekawostkami o zwierzętach czy roślinach to ja ją muszę choćby tylko przejrzeć. Niby sporo jest tego typu lektur na rynku, ale w wielu z nich jest w zasadzie to samo opisane i nic nowego się nie dowiemy. Takich prawdziwych perełek jest coraz mniej, wiadomo im więcej książek w tej tematyce, tym więcej powtarzających się informacji.

Ta książka to jedna z takich perełek. Opisanie, czy też skupienie się na jednej gromadzie i to tej najliczniejszej w świecie zwierząt nie mogło nie wyjść. Choć też myślę sobie, że wybranie rzeczy najciekawszych rzeczy ze świata owadów łatwe nie było. Mimo, że trochę już takich książek z ciekawostkami znam, to tu znalazłam sporo informacji, o których nie wiedziałam.
Rycerz także uwielbia tę książkę, wertował ją kilkanaście razy i za każdym razem przybiega do mnie z niebywale ważną informacją na temat jakiego "robala". 

Ilustracje z tej książki idealnie współgrają z treścią. Jest kolorowo, konkretnie i ze sporymi szczegółami. Życzyłabym sobie takich ilustracji w książce do przyrody dla uczniów klasy 4 bo to co tam widzę najczęściej woła o pomstę do nieba.

Cudowna książka rozbudzająca ciekawość, dostarczająca wiele ciekawej wiedzy. Nasza Masza bardzo lubi oglądać z niej ilustracje i wyłapywać owady które zna, oczywiście często prosi o przeczytanie informacji na temat jakiegoś owada, bo taki ładny. 

Polecam książkę z całego serca, zwłaszcza że dzieciaki uwielbiają robale 😀.

 

Autor: Krzysztof Pabis

Ilustracje: Marta Tęcza

Wydawnictwo: MulticoPrześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać