Do przemyślenia: Kosmetyków nie dobieramy sobie na podstawie wieku

Jest kilka rzeczy w pielęgnacji, a raczej związanych z kosmetykami nad którymi wystarczy się chwilę zastanowić, żeby zrozumieć "głupotę" sytuacji. Jest kilka rzeczy, które właśnie bez tego przemyślenia stanowią dziwną blokadę w naszych głowach. Chciałabym, żebyście się nad tym zastanowili :).
Dziś więc o dobieraniu pielęgnacji.

Bardzo często dostaję zapytania czy aby ten krem jest dla mnie bo na opakowaniu napisali do cery dojrzałej lub krem 30+, 40+ 50+ itp...

Zastanów się
1. Czy kiedy zamiast 29 lat po północy pojawia się magiczna 3 z przodu w twojej skórze zachodzą zmiany sugerujące zmianę wieku w metryce?
2. Czy kremy jakie stosują twoje koleżanki równolatki są także zawsze idealnym kremami dla Ciebie? 
3. Czy wszystkie nastolatki mają trądzik i tłustą cerę? Czy wszystkie kobiety w tym samy wieku mają zmarszczki?

Czym więc sugerujemy się dobierając sobie pielęgnację?
Stanem i potrzebami naszej skóry.

Założenie, że wszystkie panie po 40 potrzebują odżywienia skóry, a wszystkie panie po 20 będą zadowolone z lekkiego nawilżenia jest błędem. Kremy tworze na "wiek" są chwytem marketingowym, który tylko w teorii jest w stanie pomóc w wyborze kosmetyku.
No i jest jeszcze jedna rzecz czyli to co siedzi nam w głowach. Mało która dwudziestolatka chciałby mieć na półce w łazience krem dla pięćdziesięciolatki, na odwrót to już co innego prawda?  :) Nie zmienia to faktu, że dla dobra własnej skóry trzeba przestać patrzeć na "wiek" na kosmetykach, a trzeba patrzeć na ich funkcje.
Olejcie napisy krem do cery dojrzałej, starzejącej się itp... Ja wiem, że to prosto powiedzieć, kiedy każda chce być młoda. Ja wiem, że jest sobie w głowie taki mały złośliwiec mówiący, że źle wyglądasz, a jak nałożysz ten krem dla "starych bab" to jutro taka się obudzisz. Ja też lubię jak na metce mam napisany rozmiar 36, a nie 40 :D. No to w obecnych czasach normalne jest, ale warto się przełamać.

Żeby dobrać sobie dobrą pielęgnację musisz znać potrzeby swojej skóry, a nie wiek jaki masz w dowodzie. Chyba lepiej mieć w łazience krem do skóry dojrzałej, a skórę jak dwudziestolatka, niż mieć krem dla nastolatek, a skórę jak u słonia :).  

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search