24 października 2019

Dziecko w brzuchu mamy

Kiedy zaczynają się trudne tematy, kiedy człowiek nie wie jak coś ubrać w słowa, kiedy nie wiadomo w zasadzie co i ile powiedzieć to zawsze znajdzie się książka, która pomoże. I to jest właśnie taka książka co idzie z pomocą. Polecam na początek samodzielnie ją przeczytać. Zapoznać się i przemyśleć te kwestie z którymi mamy problem.
Przyznaję, że z każda kolejną książką wydawnictwa Sam zastanawiam się dla kogo tak na prawdę oni te książki wydają :). Nawet jeżeli Wasze dziecko nie jest w tym wieku, żeby pytać skąd się biorą dzieci, to po tej lekturze będziecie przygotowani na przyszłość. Jak pojawią się pytania będziecie wiedzieć co powiedzieć, jak jednak nie będziecie wiedzieć, to zawsze możecie przeczytać z tej książki lub po prostu pokazać. 
To historia dwójki rodzeństwa, które czeka na kolejne rodzeństwo. Skoro mama jest w ciąży to pojawiają się pytania z tym związane. I to jest przyczynek do wyjaśnień. Z jednej strony mamy opowieść o codziennym życiu rodziny oczekującej dziecka, z drugiej konkretną i rzeczową wiedzę podaną tak, aby dzieci zrozumiały o co chodzi.
Bardzo podoba mi się pokazanie tematów rozmnażania, ciąży i narodzin w sposób prosty, oczywisty hm... codzienny. Pokazanie, że to nie jest tabu, dziwna tajemnica i wiedza dla wybrańców w jakimś wieku. Podoba mi się rzeczowe podejście, podoba mi konkretne podanie wiedzy i podobają mi się bardzo ilustracje, które świetnie dopełniają całości.

Autor: Anna Herzog
Ilustracje: Joëlle Tourlonias

Książka do kupienia TUTAJ 

Mam jeszcze dla Was kod zniżkowy: RABATODSROKI na stronie www.wydawnictwosam.pl
Kod działa do poniedziałku włącznie, daje -20% na wszystkie 3  tytuły tego wydawnictwa tj. To wszystko rodzina!, Dziecko w brzuchu mamy i Buziak? Nie!

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie polecam książeczkę,bardzo przystępny dla dziecka sposób, wiele trudnych pytań można ubrać w przystępne dla dziecka słowa i w ciekawy sposób wytłumaczyć wiele rzeczy. Dla super książeczka

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać