11 lipca 2019

Kto mieszka za meblami

Książka napisana przez 6-letnią dziewczynkę. Książka o potworach, a raczej strachu przed potworami. Cenna lektura nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców.
Czy wasze dziecko też się boi nocnych potworów? Czy wasze dziecko też boi się dziwnych głosów? Czy wasze dziecko też nie do końca Wam wierzy, że tych potworów nie ma? Czy na wasze dziecko też nie działają wasze argumenty?
Jeżeli tak, to polecam przeczytać tę książkę. Nie tylko dowiecie się skąd owe potwory mogły się zjawić. Dowiedzie się, że warto takie potwory oswoić i co ważne dowiecie się jak owego oswojenia dokonać.
Kto mieszka za meblami jest to cenna lektura i dla dzieci i dla dorosłych. Pozwala uwolnić się od strachu przed nieznanym. Pozwala oswoić potwory i to dzięki temu, że instrukcja pochodzi od samego dziecka.
Podoba mi się, że książkę napisało dziecko, a w zasadzie podyktowało, podoba mi się, że autorka tekstu jest również autorką ilustracji i podoba mi się, że zdecydowano się wydać to książkę.
Książka jest taka jaka być powinna. Prosta i zrozumiała dla dzieci.
Bardzo fajna!!!

Książkę możecie kupić TUTAJ

2 komentarze:

  1. Nie wiem czy ta książka nie wystraszy niektórych dzieci.

    OdpowiedzUsuń
  2. Basiu, możliwe, że tak mogłoby się stać, jednak fobie i dziecięce lęki mogą być spowodowane nawet urządzeniem, którego używasz w domu. Książka dla dzieci, zwłaszcza w takim wymiarze edukacyjnym powinna być dopasowana do tego na jakim etapie znajduje się dziecko. Jako rodzic powinnaś orientować się najlepiej, ponadto nie od razu Rzym zbudowano, czasami trzeba podjąć różne kroki i sprawdzić co będzie działało na lepiej. Kto mieszka za meblami to książeczka przeznaczona dla dzieci w wieku, które zmagają się z tzw lękiem wyobrażeniowym. Polecam się z nią zapoznać, bo to ciekawa forma "racjonalizacji" strachów.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać