5 grudnia 2018

5 x Kapitan Nauka na Mikołaja lub Gwazdkę, a może na Gwiazdora ;)

Z niektórymi wpisami wstrzymywałam się do czasu tzw. przedświątecznego, z przyczyna wiadomych, ale też dlatego że nie miałam w planach tzw. postów zbiorczych prezentowników. Chyba błąd, bo sporo osób o to pyta - postaram się więc to naprawić. Myślę nad wpisem książkowym i wpisie o grach. O zabawkach jako takich chyba nie ma sensu. Jeżeli chcielibyście jeszcze o czymś przeczytać w ramach prezentowników to napiszcie w komentarzach.
Kapitan Nauka w zasadzie powszechnie dostępny, więc jeżeli jeszcze czegoś potrzebujecie na Mikołaja to mam kilka sprawdzonych rzeczy.

Puzzle Obserwacyjne 

Puzzle z sugerowanym wiekiem 4+ i 6+.  Faktycznie poziom trudności nie dla trzylatki, na szczęście jest pomocnik w wieku lat 7 i ogarnia je bardo dobrze. Bardzo ładnie wykonane, śliczne grafiki i do tego jak to przy Kapitanie bywa wielofunkcyjne. Ułożenie puzzli to nie wszystko, wszak trzeba by jeszcze znaleźć różności z paska dookoła ;). No i co jeszcze fajne, można sobie pogadać co też ciekawego się na owych puzzlach dzieje i choćby jak w przypadku puzzli leśnych wyjaśnić czemu lis na łosiu jedzie. Dziecię starsze uwielbia układać puzzle, dziecię młodsze uwielbia odnajdywać szczegóły, pełna współpraca i kooperacja.
Są cztery wersje tych puzzli Zwierzęta Leśne, W domu obie wersje dla wieku 4+, oraz Rycerze i Pojazdy dla wieku 6+. Tu możecie je zobaczyć KLIK.

Loteryjka

Dla mniejszych dzieciaków są Loteryjki, czyli takie pierwsze gry. O nich pisałam Wam już TUTAJ. Tam mamy wersje z kolorami tym razem zwierzaki. Dziecię młodsze jest ciut starsze więc wprowadziłam element kostki. Odwracamy wszystkie żetony tak żeby nie widzieć obrazków rzucamy kostką i w zależności od tego ile oczek wypadnie tyle żetonów możemy odwrócić.  Zabieramy tylko te które pasują do naszej tabliczki. Resztę odwracamy. W takiej formie zabawa jest atrakcyjna i dla 7 latka i dla 3 latki. Oczywiście każdy może wymyslić swoją wersję czy też swoją wariację w tym temacie.
Całość bardzo fajnie wykonana. Spokojnie przetrzyma niszczycielskiego dwulatka ;).
Inne wersje loteryjki są TUTAJ.

100 Zabaw

I ponownie już Wam pisałam o 100 Zabawach TUTAJ. Ponieważ sprawdzają się u nas wciąż i nadal to ponownie chcę Wam o nich wspomnieć. Karty do "bazgrania" i pisak suchościeralny, czy potrzeba czegoś więcej dla twórczej trzylatki? Nie :). Kiedy mamy gdzieś czekać dłuższy czas to jest genialny zabijacz czasu. Rozwiązywanie zagadek to jedno, ale ozdabiane kart, dorysowywanie różności, "przerabiane" istniejących przedmiotów na inne sprawia, że mamy całą masę możliwości.
100 Zabaw mamy dla rożnych przedziałów wiekowych od 3 lat do 9 lat czyli zakres jest szeroki i jest w czym wybierać.
Inne wersje 100 zabaw są TUTAJ.

Memory na 3 sposoby

Coś w czym dziecie moje młodsze zakochało się jakiś czas temu. Chyba czekaliśmy w jakieś poczekalni z kącikiem dla dzieci w którym właśnie było takie memory. Poza oczywistą grą memory mamy jeszcze wersję poszukiwania różnić i to właśnie to moją córkę zainteresowało najbardziej. Tak bardzo, że nie chciała iść do domu tylko chciała sprawdzać kolejne pary. Obecnie gramy głównie w memory wieczorami. Czasami zmieniamy zasady gry i robimy konkurs kto pierwszy jakiś określony obrazek.
Świetne moemory, jedna z naszych naj naj.
Inne wersje są TUTAJ.

Kapitan Nauka. Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki

Gdybyście jednak poszukiwali książki oto proszę coś po angielsku ;). Co ciekawe moje dzieci nie wykazują ostatnio zainteresowania wierszami, wierszowankami itp... są oczywiście małe wyjątki, a tą książkę lubią i chcą się uczyć z niej kolejnych wierszyków. Przy okazji ćwiczymy sobie słownictwo (znaczy Rycerz) :).  Szybko wpadające w ucho wierszyki potrafią przyprawić o ból głowy kiedy słyszycie wierszyk po raz n-ty ;), ale co tu mówić na tym to ma polegać.
Jeżeli macie problemy z angielskim to możecie na stronie Kapitana Nauki możecie ściągnąć nagrania tych rymowanek - o TUTAJ
Fajne ilustracje dopełniają śmieszne wierszyki. No lubimy je bardzo!

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać