Kapitan Nauka na Dzień Dziecka

Kiedy zaczynam testować na dzieciakach kolejne nowości od Kapitana Nauki zawsze zaskakuje mnie to jak szybko wciągają się w zabawę i ja łatwo przychodzi im wymyślenie "nowego zastosowania". I tym razem nie było inaczej.
Zaczynając od najmłodszej to dla niej mam Układanki Malucha Angielski.
Jak wszystkie tego typu produkty dla maluchów wykonane z grubego, porządnego kartonu. Świetnie wykonane i przede wszystkim ładne. Fajna i zrozumiała grafika, razu pewnego mieliśmy do czynienia z pewną grą w której młoda kozę myliła z kotem ;).
Prościutkie układanki idealne dla maluchów, kolory, cyfry, zwierzęta to świetny pomysł na poznawanie słów, no i końcowy etap czyli poznawanie tych słów po angielsku.
Uniwersalność tych układanek sprawia, że podczas zabawy z naszą Maszą wciągamy do zabawy i Rycerza który ćwiczy sobie słówka z angielskiego.
To moja ulubiona zabawa, czyli łamigłówki wielokrotnego użytku. 100 zabaw z piłka nożną niewątpliwie będzie prezentem na czasie ;) zwłaszcza dla wielbicieli zbliżających się mistrzostw.  Tu mamy w zasadzie dwie zabawy w jednym. Do kart z zagadkami mamy również dołączaną książkę, która również zawiera łamigłówki, a do tego może posłużyć za malowankę.
Z kart już korzystaliśmy, książkę oszczędzamy na wakacyjne wyjazdy.
Świetna zabawa dla dużych i małych. Masza bazgra po kartach, młody przerabia przedmioty, dorabia wąsy i brody ;)  i co fajne zawsze można to zmazać i zacząć od nowa.
Zwierzaki Bystrzaki to pierwsza gra w tym zestawieniu, choć może powinnam napisać nie do końca gra. To jest przerażające jak wiele rożnych opcji zabawy ukrytych jest w tym pudełku. Mamy tu osiemdziesiąt kart, dwadzieścia cztery żetony i jedną planszę i jedenaście propozycji gry. W większości przypadków owe opcje gry to rożne warianty memory. Możemy więc grać klasycznie tylko kartami, gdy tego mamy dość możemy włączyć żetony i jeszcze możemy wykorzystać planszę.
Jeżeli ktoś lubi grać w karty to mamy jeszcze możliwość gry w wojnę i tak naprawdę to ostatnio ukochana gra Rycerza. Jeżeli nie ogranicza nas wyobraźnia to spokojnie wymyślimy przynajmniej jeszcze kilka opcji wykorzystania zawartości tego kolorowego pudełka. Piękna grafika jest dodatkowym smaczkiem tej gry.
Dziecię Twoje nie ogarnia zegarka to Zegar będzie idealną zabawą dla niego. I jak przy większości produktów tej firmy ilość wariantów gry jest bardzo duża. Poza sugerowanymi przez samych autorów (11) , my wymyśliliśmy jeszcze kilka. W zestawie mamy dwustronny zegar. z jednej strony godziny od 1 do 12.00, z drugiej strony od 13.00 do 24.00 to bardzo ułatwia wyjaśnienie systemu godzinowego. Mam cztery dwustronne plansze, które pozwalają ogarnąć zapis z zegarków tzw. elektronicznych jak to mópwi mój syn. Poza tym z młodszym dzieckiem spokojnie możemy z tych planszy korzystać przy wymyślaniu własnych historii.
Przy takiej zabawie super jest to, że wiedza o godzinach, o zegarze wchodzi do głowy sama, nie ma suchego odpytywania "a to która jest godzina?". To prawdziwa gra edukacyjna ucząca mimochodem.
Na koniec najprawdziwsza planszówka ;)  idealna na wakacyjne wyprawy, a raczej zachęcająca do wakacyjnych wypraw po Polsce. Do wyboru mamy dwie opcje gry, my gramy na razie tylko w jedną Rycerz jest nieco za mały na drugą opcję. Mamy tu planszę, pionki, kostki i karty obserwacji, karty ruchu i karty z pytaniami. Na początek my wyeliminowaliśmy karty z pytaniami, teraz zaczynamy je powoli wprowadzać i widzę, że dzięki temu Rycerz coraz więcej wie o naszym kraju. Oczywiście karty te prowokują go do drążenia tematu i produkcji coraz to nowych pytań.
Przy okazji gry sama dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy, a o niektórych sobie po prostu przypomniałam. Po każdej kolejnej rozgrywce mam coraz większą ochotę wybrać się na zwiedzanie, przynajmniej najbliższej okolicy i kto wie czy w tym roku w wakacje nie rozpoczniemy wędrówek po kraju.

Gdybyście chcieli coś z pokazanych rzeczy to linki zostawiam poniżej :)
PS. Są w promocji na stronie wydawnictwa.

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search