9 grudnia 2017

Pięć świetnych gier pod choinkę

 Czas tzw. prezentowników nastał. Choć w moim przypadku to podpowiedzi na ostatnia chwilę ;). Jeżeli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na prezent to od dziś do końca przyszłego tygodnia pojawią się na blogu podpowiedzi/pomysły, a nuż coś Wam się spodoba.

Carcassonne Star Wars

Czy jest ktoś gra w planszówki, a nie zna  Carcassonne? Pewnie nie, mnie do tej klastyczne gry zniechęcała grafika i jakoś nie mogłam się przekonać do jej zakupu. Chodziłam wokół nie długo, sprawiłam ją w prezencie, ale sama ostatecznie nie kupiłam.
Kiedy trafiłam na edycję Star Wars, mimo że nie jestem największą fanką SW wiedziała, że to właśnie ta wersja Carcassonne do mnie trafi.
Zasady są proste, gra z sześciolatkiem jest możliwa i nawet ciekawa, rozgrywki są dość szybkie i emocjonujące.
Oto mamy świetny prezent, dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen, dla wielbicieli plasznówek, dla dzieciaków, dla dużych i małych.

Tą grę możecie kupić TUTAJ

Duuuszki 


Druga gra to też klasyka, ale też "ulepszona". Celowo zaznaczam ulepszenie w cudzysłowie, bo to po prostu trochę inna wersja klasyki, lekko zmieniona, lekko zmodyfikowana, ale to lekko sprawia, że gra jest trochę inna. Po drugie oczywiście opakowanie, bardziej wypaśne i bajeranckie, no bardziej prezentowe.
Duszki to gimnastyka i dla szybkości i dla szarych komórek. Zabawa dla dużych i małych, a im więcej graczy tym zabawa lepsza.
Rycerz lubi grać w Duuuszki, choć przyznaję trzeba mu dawać fory od czasy do czasu ;).  

Tą wersję duszków możecie kupić TUTAJ

Goblinpiada

Gra ćwicząca zręczność i nie wymagająca kombinowania. Goni nas wielki głaz my zaś jako Goliny musimy przed nim uciekać czym prędzej. Im więcej graczy tym zabawa lepsza, choć i wersja na dwie osoby nie jest zła, a nawet powiedziałabym że do gry z sześciolatkiem nadaje się idealnie.
Zasady są proste i jasne, można je sobie lekko modyfikować na własne potrzeby.
Ma wszystko to co powinna mieć dobra gra imprezowa.

Tą grę możecie kupić TUTAJ

Metropolia


Kolejna gra związana raczej z losowością niż z logiką. Prawda jest taka, że chcąc wciągnąć w świat gier sześciolatka warto zwrócić na to uwagę, przynajmniej na początku. Zabawa w budowanie miasta wciąga i to bardzo, mimo że rozgrywki nie są długie, a może właśnie dla tego.
Zasady proste, jeżeli dzieć czytać nie umie to mu po prostu w tym pomagamy i już nie ma problemu. Kupujemy kolejne budynki do naszego miasta, a najważniejsze są budynki specjalne. Ten kto zbierze je wszystkie ten wygrywa.
Ta gra to kolejna świetna zabawa w którą można zagrać z dzieckiem, a kiedy ono uśnie można bawić się w dorosłym gronie w długie zimowe wieczory :) .

Gra do nabycia TUTAJ

Śpiące królewny

Gra, którą podobno wymyśliła sześcioletnia dziewczynka. I jest to właśnie jedna z popularniejszych gier karcianych dla dzieci. Zasady gry banalnie proste, na tyle proste że mimo iż wydawca sugeruje minimalny wiek graczy 8 lat to rozgarnięty sześciolatek da sobie z nimi radę. Poza kartami obrazkowymi czyli Królewnami, Królewiczami, Smokami i Różdżkami mamy zwykłe karty z numerami. Te ostatnie karty wprowadzają w grę element nauki - dodawanie.
Zaproście grupę dzieciaków, dajcie im kary, wytłumaczcie zasady i macie wolne do wieczora !!!

Tą grę możecie kupić TUTAJ

1 komentarz:

  1. Świetne pomysły na prezent :) Uwielbiam gry i klocki- bardzo dobrze rozwijają dziecięcą kreatywność.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać