24 sierpnia 2017

Przygody małych marzycieli

Niepozorne małe książeczki przypominające mi nieco serię Poczytaj mi mamo. Kryją w sobie wielką magię. Każda z części, a z tego co wiem jest ich pięć, powstała dzięki współpracy dwóch autorów. My mamy trzy książki z serii, czekamy na dwie kolejne :), to już powinno o czymś świadczyć.
To co przede wszystkim rzuca się w oczy to ilustracje. Ciekawe, interesujące, ładne, magiczne. To one pozwalają sądzić, że w tych książkach, w tych opowieściach jest coś więcej.  I jest niewątpliwie.
Mamy oto opowieść o chłopcu, który stracił rodziców i który nie umie sobie z tą stratą poradzić. Z cudownym morałem, że nie ma sytuacji bez wyjścia i warto patrzeć w przyszłość, a nie w przeszłość.
Opowieść o Julii, która jest wyśmiewana przez kolegów i jak to bywa przez to czuje się nieszczęśliwa i samotna ... czyli historia jakich wiele. O nic bardziej mylnego. Spotyka ona pewne persony ;), dzięki którym zaczyna rozumieć, że liczy się wnętrze.
I na koniec listonosz z tajemnicą, tfu... z dwoma tajemnicami w zasadzie nie wiem która jest większa.
W śmiesznie niskiej cenie otrzymujecie wspaniałe historie okraszone pięknymi ilustracjami. Rycerz jeszcze nigdy po obejrzeniu okładki i ilustracji książki nie domagał się tak bardzo przeczytania historii.

Uskrzydlony listonosz
Autor: Huet-Gomez Christelle, Nomblot Olivier
Wydawnictwo: SIEDMIORÓG

Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły
Autor: Maud Michel, Secheret Jessica
Wydawnictwo: SIEDMIORÓG

Rekwizytor Otto 
Autor: Zabus Vincent, Collin Renaud
Wydawnictwo: SIEDMIORÓG

Książki możecie kupić   
Uskrzydlony listonosz
Julia i tajemniczy sklep pana Pokrętły
Rekwizytor Otto 

Książki do recenzji dostarczyło  http://www.nieprzeczytane.pl/

3 komentarze:

 1. Moja córa uwielbia Miasteczko Szeptów z tej serii - kupiłam w stacjonarnej księgarni Dedalus. Mają też online. I coś jak Szalona taksówka albo podobnie. Warte uwagi, zdecydowanie!
  Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy Sroka. Kupiony komplet. Czekam na paczkę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sroko, ja cię zamorduję chyba :D Zawsze kiedy obiecuję sobie, że na razie koniec z kupowaniem książek, to pojawia się twoja recenzja i na widok tych wszystkich pięknych ilustracji od razu się łamię. A że oczywiście przesyłka itd. to "żeby się opłacało" zamawiam też książki dla siebie i kończy się na kolejnym wielkim kartonie za dwie stówy... Tylko znajomi się cieszą, bo przynajmniej mają od kogo pożyczać :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać