20 lipca 2017

Bang, bang wystrzałowy samochód

Nigdy nie przyszło mi do głowy, że twórca agenta 007 popełnił książkę dla dzieci. Jakby na to nie spojrzeć to niejaki pan Bond zazwyczaj kojarzy się dziwnymi wrogami, pięknym paniami i dziwnymi wynalazkami. Te ostatnie chyba lubię najbardziej. No dobra mnie kojarzy się jednak najbardziej z tymi dziewczynami Bonda ;), z których jak zwykle robi się wielkie halo.
Nijak ta moja wizja nie pasowała do książek dla dzieci. Choć z drugiej strony Madonna też z książkami dla dzieci się nie kojarzy.
Jednak te wszystkie dziwne przedmioty agenta, samochód o przedziwnych właściwościach, zegarek co to może wybuchać, paraliżować, kawę parzyć i ciasteczka piec ;) czy to nie jest marzenie dużych dzieci? Od tego już tylko krok do małych dzieci.
Tak też jest w przypadku tej książki.
Stary samochód wyremontowany i ulepszony przez ojca, żyjący własnym życiem - trochę nasz Pan Samochodzik, sprawia że życie rodzinne nabiera rumieńców.
 Przygody sypią się jedna za druga, kolejne specjalne właściwości samochodu przestają już dziwić, koniec końców samochód to prawie członek rodziny.
Książka dla wielbicieli przygód, pomysłów i wynalazców, a przede wszystkim dla wielbicieli motoryzacji marzących o samochodzie przyszłości.
Przyjemnie napisana, ładnym językiem w cudownym starym stylu.
Wieczorami moje chłopaki delektują się kolejnymi rozdziałami, a rano, rano to Rycerz ma masę pytań i jeszcze więcej pomysłów jaki samochód w przyszłości "wynajdzie" :).

Jeżeli lubicie przygody, samochody, wynalazki itp... to będzie idealna książka dla Was.

Autor: Ian Fleming
Wydawnictwo:Znak emotikon

3 komentarze:

  1. Koniecznie muszę kupić! Nie wiedziałam,że Chitty Chitty Bang Bang jest w polskiej wersji językowej. Polecam też film i piosenki (niestety znalazłam tylko po ang).

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow! Mam wszystkie z serii bondowskiej książki Fleminga, wiec i te kupie (poza,tym kocham Pana Samochodzika)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dolly Parton tez się nie kojazy a ma najcudowniejsza fundację dla dzieci (niestety niedostępna w polsce)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać