25 maja 2017

I co teraz?

Jak wytłumaczyć dziecku, że inność, że bycie innym nie jest złe, że często nie ma się wyboru i po prostu jest się innym? Niby nic, niby takie proste, ale czy na pewno?
Co by było, gdybyś któregoś pięknego dnia obudziła się z ... rogami na głowie? Czy walczyłbyś z tym? Czy zaakceptował?
Ta właśnie oto książka pozwala wyobrazić sobie, ba pozwala wczuć się w nietypową dla nas sytuację. Sytuację, która dla innych jest po prostu codziennością.
Może się, też okazać, że wcale tacy nietypowi nie jesteśmy, że są tacy jak my, że też zmagają się z innością, że dzięki nim możemy siebie zaakceptować
Autor: Guido van Genechten
Wydawnictwo:  Adamada


 Książkę do recenzji dostarczyło 
http://www.nieprzeczytane.pl/

4 komentarze:

 1. Piękna książeczka. :) ja powoli zaczynam kolekcjonować zabawki/ksiażki czy ubranka, które mi się spodobają bądź są w promocyjnej cenie. Jak nie dla siebie to dla siostrzy czy przyjaciółki - powoli nadchodzi ten czas, w którym prędzej czy później pojawią się dzieci w rodzinie :) Podobno skandynawscy autorzy piszą dużo książeczek, które mają pomóc dzieciom zrozumieć odmienność i nauczyć się akceptacji i szacunku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pierwszy rzut oka jakoś nie przemawia to do mnie, ale trudno oceniać jak się nie wzięło do ręki i bliżej nie zapoznało z daną publikacją; tak więc dziękuję i z chęcią przyjrzę się tej książeczce. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak..chyba każdy jest po trochu inny.Moja córa nie ma jeszcze 8 lat,a czyta ponad 400stronicowe książki w 1 popoludnie i tez czuje się inna...zwlaszcza,gdy wpajam Jej podstawowe zasady moralne,które na placach zabaw wydają się być abstrakcją.Pozdrawiam,AD

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mojemu urwisowi kupiłam i czytałam książeczki z serii Tabu: Mała książka o przemocy, o umieraniu i kupie. Były to swego czasu mocno niesztampowe pozycje, ale mądre i napisane w języku dla dzieci zrozumiałym. Polecam gorąco :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać