6 maja 2017

Domowe receptury na naturalne kosmetyki

Na początku przygody z samorobionym kosmetykami to co chyba najbardziej zniechęcać to koszty i konieczność zainwestowania w różnego rodzaju sprzęt.  Ta książka pozwala pominąć posiadanie na przykład wagi, miarek, zlewek itp... To są naprawdę domowe receptury. Czyli wystarczą łyżki i garnki, słoiki itp... czyli wszystko to co każdy z nas ma w domu.
Ilość składników  używanych w przepisach też jest niewielka i podstawowa.
Sporo przepisów, każdy znajdzie coś dla siebie i dla swojej rodziny.

Po przejrzeniu wszystkich książek jakie mam o robieniu kosmetyków ta zdecydowanie jest najprostsza i "najoszczędniejsza".

Jest kilka przepisów, których na pewno nie zrobimy przede wszystkim z powodu dostępności niektórych składników, ale takich przepisów jest dosłownie kilka.

Sporo przepisów wykorzystuje aromaterapię i  to też jest całkiem niezłe wprowadzenie w temat. Interesujący jest rozdział dotyczących eliksirów w którym każdy przepis wykorzystuje przynajmniej kilka rodzajów olejków eterycznych. Poza tym pomysł na poduszeczki na dobry sen też są fajne.

Przepisy są na tyle proste i uniwersalne, że spokojnie nawet na początku naszej przygody z robieniem kosmetyków może je odrobinę przerobić na nasze potrzeby.

Może się okazać, że robienie kosmetyków nie jest dla nas, nie bawi nas to, nie sprawia nam , żadnej przyjemności.  Może się okazać, że to jednak fajna sprawa i mamy ochotę na więcej. Książka ta pozwala właśnie sprawdzić w której opcji jesteśmy.

Książkę możecie kupić TUTAJ
 Książkę do recenzji dostarczyło 
http://www.nieprzeczytane.pl/

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać