25 września 2016

Sroka Testuje: The Australian Eucalyptus Oil Company ekologiczne proszki do prania i zmywania


Eukaliptusowy proszek do zmywarek

Producent pisze:

Eukaliptusowy proszek do zmywarek jest wysoko skoncentrowanym środkiem myjącym o formule zapewniającej wyjątkowo skuteczne zmywanie.
Jest oparty na składnikach mineralnych. Nie zawiera wypełniaczy, chloru i syntetycznych składników zapachowych. Całkowicie biodegradowalny.
the-australian-eucalyptus-oil-company-eukaliptusowy-proszek-do-zmywarek1

Skład:

100% olejek eukaliptusowy, węglan sodu, nadwęglan sodu, tripolifosforan sodu.
Małym zgrzytem w składzie jest  tripolifosforan sodu, nie jest w 100 procentach bezpieczny dla środowiska. Pozostałe składniki super!

Konsystencja:

Biały proszek o intensywnym zapachu eukaliptusa.

Użytkowanie:

Proszek wsypujemy do dozownika i włączamy zmywarkę. Bardzo dobrze domywa wszelkie zabrudzenia. Nie pozostawia smug czy plam. Po otwarciu zmywarki uderza ostry eukaliptusowy zapach, dlatego odradzam zakup osobom nie lubiącym tego zapachu.

Ocena:

4,5 gwiazdki na 5 możliwych. Połówkę odejmuję za tripolifosforan sodu.
45-gwiazdki1

Proszek do prania Tea Tree

Producent pisze:

Proszek do prania Tea Tree jest wysoko skoncentrowanym środkiem piorącym o składzie zapewniającym najwyższą skuteczność prania i jednocześnie w najwyższym stopniu przyjazny dla środowiska. Woda z pralki może być użyta do podlewania roślin.
W pełni rozpuszczalny, bez chemicznych pozostałości, mogących powodować uczulenia u osób wrażliwych, podatnych na alergie.
Jest oparty na naturalnych składnikach mineralnych. Nie zawiera wypełniaczy, enzymów, wybielaczy i sztucznych aromatów. Jedynym środkiem zapachowym jest zapach 100% czystego australijskiego olejku z drzewa herbacianego, który spowoduje, że Twoja odzież będzie pachniała czystą świeżością.
the-australian-eucalyptus-oil-company-proszek-do-prania-tea-tree1

Skład:

100% olejek z drzewa herbacianego, węglan sodu, metakrzemian sodu, tripolifosforan sodu.
Naprawdę niezły, krótki skład. Wszystkie składniki są bardzo delikatne dla skóry i nadają się nawet dla alergików. Jedynym małym zgrzytem jest tripolifosforan sodu, który nie jest w stu procentach bezpieczny dla środowiska.

Konstystencja:

Biało-żółtawy proszek o intensywnym zapachu olejku z drzewa herbacianego.

Użytkowanie:

Proszek wsypujemy bezpośrednio do bębna pralki i pierzemy. Pieni się bardzo dobrze, jest bardzo wydajny i dopiera codzienny brud. Zapach oleju utrzymuje się tylko na ciepłym jeszcze praniu, po wysuszeniu jest praktycznie nie wyczuwalny. Do prania nie ma potrzeby stosowania płynu zmiękczającego.

Ocena:

4,5 gwiazdki na 5 możliwych – pół gwiazdki odejmuję za tripolifosforan sodu
45-gwiazdki1

Lawendowy proszek do prania

Producent pisze:

Lawendowy proszek do prania jest wysoko skoncentrowanym środkiem piorącym o składzie zapewniającym najwyższą skuteczność prania i jednocześnie w najwyższym stopniu przyjazny dla środowiska. Woda z pralki może być użyta do podlewania roślin.
W pełni rozpuszczalny, bez chemicznych pozostałości, mogących powodować uczulenia u osób wrażliwych, podatnych na alergie.
the-australian-eucalyptus-oil-company-lawendowy-proszek-do-prania1

Skład:

100% olejek lawendowy, węglan sodu, metakrzemian sodu, tripolifosforan sodu.
Skład tego proszku od proszku tea tree różni się tylko rodzajem olejku. Naprawdę niezły, krótki skład. Wszystkie składniki są bardzo delikatne dla skóry i nadają się nawet dla alergików. Jedynym małym zgrzytem jest tripolifosforan sodu, który nie jest w 100 procentach bezpieczny dla środowiska.

Konsystencja:

Biały proszek o intensywnym zapachu lawendy.

Użytkowanie:

Proszek wsypujemy bezpośrednio do bębna pralki i pierzemy. Pieni się bardzo dobrze, jest bardzo wydajny i dopiera codzienny brud.  Do prania nie ma potrzeby stosowania płynu zmiękczającego. Co ciekawe zapach lawendy jest bardziej wyczuwalny na wysuszonym praniu niż zapach olejku z drzewa herbacianego.

Ocena:

4,5 gwiazdki na 5 możliwych – pół gwiazdki odejmuję za tripolifosforan sod.
 
Proszki możecie kupić KLIK / KLIK/ KLIK 
 
 Tekst powstał dla Natuli i możecie go przeczytać również TUTAJ

3 komentarze:

 1. A zna ktoś jakiś eko płyn do mycia podłogi, najlepoej nadający się do paneli?

  OdpowiedzUsuń
 2. Sroko a co sadzisz o tabletkach Frosch do zmywarki ze skladem:
  5-15% związki wybielające na bazie tlenu, <5% niejonowe środki powierzchniowo czynne, polikarboksylany, enzymy (amylase, protease), kompozycje zapachowe, Pozostałe składniki: soda

  Frosch chwali sie, ze jest eco i naturalny. Z tej samej firmy mam plyn do mycia dzieciecych akcesoriow (smoczkow, butelek, lyzeczek, etc) rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka i zastanawiam sie czy moge w zmywarce myc naczynia corki - nasze zreszta tez bo w nich gotuje jedzenie wszystkim a podobno duzo chemii ze zmywania jemy. Nablyszczaczy nie uzywam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Używam i jestem bardzo zadowolona z wydajności i ceny. Sroko, czy taki proszek będzie bezpieczny dla ubrań niemowlaka?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać