3 sierpnia 2016

Hipoalergiczny kosmetyk czyli jaki?


Kolejna dawka radosnych wiadomości z frontu kosmetycznego. Tym razem o kosmetykach hipoalergicznych.

Bardzo modne hasło, wabik na klienta i wytrych do portfela uczuleniowców.

Do niedawna owe nieuczulające kosmetyki mogliśmy nabywać w zasadzie tylko w aptekach, co wręcz wspaniale kojarzyło się z leczeniem i "lepszością" kosmetyku. Obecnie i producenci kosmetyków przeznaczonych na drogeryjne półki sięgnęli po to hasło.

Jak wiemy hipoalergiczny znaczy tyle co nie powodujący alergii. Idąc tym tropem powinniśmy spodziewać się kosmetyku bez jakichkolwiek substancji powodujących uczulenia. Czyli w zasadzie jakich substancji?

Ano właśnie, konia z rzędem temu kto jest w stanie wskazać składniki które nikogo nie uczulają. Eeee przepraszam, znam taki składnik - czysta (zaznaczam CZYSTA) woda.

Ponownie jak w przypadku tzw. kosmetyków emolientowych, nie ma ustawy czy rozporządzenia regulującego co jest kosmetykiem hipoalergicznym, a co nie. Czyli każdy producent może napisać na opakowaniu, że kosmetyk jest hipoalergiczny. Nikt nie jest w stanie wskazać paluchem, że producent wcale nie produkuje takich kosmetyków. Bo niby w jaki sposób.

W sieciowych publikacjach możecie przeczytać, że takie kosmetyki nie zawierają zapachu, barwników, ba nawet składników pochodzenia naturalnego. Czyli idąc tym tropem najlepszym kosmetykiem hipoalergicznym powinna być wazelina biała.

Niestety po raz kolejny trzeba zdać się na siebie. Drogą dedukcji dowiedzieć się co nas uczula i eliminować owe składniki ze zwykłych kosmetyków.

Nie dajcie się nabierać na kolejne marketingowe hasełka.


5 komentarzy:

 1. Sroko przepraszam że z innej beczki ale czy miałaś kiedyś doczynienia z filtrem
  Lavera, Krem Przeciwsłoneczny dla Skóry Wrażliwej SPF 30? Patrzyłam na blogu ale nie mogę znaleźć żadnej opinii może masz jakieś doświadczenia z tym filtrem ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli nie ma na blogu to znaczy że nie miałam do czynienia, albo mi się nie spodobał :) . W tym przypadku nie miałam do czynienia :D

   Usuń
 2. Mój syna ma 13 miesięcy a ja nadal nie znalazłam kosmetyku który go nie uczula, cały czas kapiemy się w czystej wodzie, z nawilżaniem mamy ogromny problem ☹

  OdpowiedzUsuń
 3. można być uczulonym na wodę, o zgrozo :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wodę nie, bo człowiek się w iluś procentach składa z wody ;-( Ale można mieć problemy ze skórą w wyniku kontaktu z kiepską wodą - chlorowaną, bardzo twardą itp.

   Usuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać