18 lipca 2016

Jak "dbać" o filtry przeciwsłoneczne


I ponownie pozwalam sobie zbiorczo odpowiedzieć na Wasze pytania.
"Gdzieś czytałam, że filtry użyte rok wcześniej nie powinny być używane w kolejnym sezonie, czy to prawda?"

Już nie pamiętam w którym z postów pisałam, że nie powinno stosować się filtrów otwartych rok wcześniej.  Przyznam, że zastosowałam trochę skrót myślowy, który dla mnie jest jasny inni mogą go źle zinterpretować.

Ważnym wyznacznikiem jest tzw. słoiczek


Cyfra w środku (czasami na zewnątrz) oznacza w ile miesięcy po otwarciu należy kosmetyk zużyć.

Większość filtrów ma właśnie 12 miesięcy. Ale... No i ponownie muszę pokazać owo "ale", nie sądzę, żeby większość z Was podchodziła z równym pietyzmem do kosmetyków czy też samych filtrów jak ja. W przypadku filtrów wielkie, o ile nie istotne znaczeni ma sposób ich przechowywania.

Jeżeli filtr został przegrzany, wystawiony na promieniowanie itp... niestety traci wiele ze swych właściwości ochronnych i jego realny SPF oraz PPD jest niższy od deklarowanego przez producenta. Filtry chemiczne zwane też organicznymi są bardziej podatne na rozkład niż filtry mineralne. Więc teoretycznie owe filtry w kolejnym sezonie mogą już tak dobrze nie chronić.

Jak więc ja dbam o filtry. Jeżeli zdarzy mi się wybycie na tzw. plażę zawsze, ale to zawsze filtry schowane są na samym dnie torby, albo po prostu schowane w torbie termicznej. Podobnie po powrocie do domu filtry lądują w lodówce. W upalne dni również filtry trzymam w lodówce.

Dobra, generalnie filtry trzymam w lodówce :). Tyle tylko, że nie ma to wiele wspólnego z  unikaniem przegrzania. Tutaj zdradzę Wam pewien patent. Filtry chemiczne i co poniektóre mineralne dużo lepiej aplikują się na twarz takie "zmarznięte".

Odpowiadając więc na pytanie

Jeżeli nie dbacie o filtry w sposób opisany wyżej nie powinniście stosować ich w kolejnym sezonie.

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać