16 czerwca 2016

Rozbójnik Hotzenplotz - przeklęta książka :)Książki, które czytamy na dobranoc Rycerzowi mają coraz miej obrazków, a coraz więcej tekstu. Niestety lub stety Rycerz coraz pilniej słucha i wykazuje coraz mniejszą ochotę na spanie. Ta książka przebiła zaś wszystko. Nie dość, że nie uśpiła, to rozśmieszyła do łez i tyle było jeżeli chodzi o szybkie uśpienie dziecka.

Totalne wariactwo. Rycerz już po przyjściu z przedszkola pytał czy dziś poczytamy o rozbójniku.I tak oto rozbójnik który ukradł młynek do kawy sprawił, że Rycerz zaspyia wieczorami dłużej.  Historia dwóch przyjaciół Kacpra i Józia starających się odzyskać młynek babci  towarzyszy nam co wieczór od dwóch tygodni. Jest chwilami straszno, ale jest i bardzo śmieszno. Cwany Kacper to idol Rycerza :), Józio jakiś taki gapowaty nie przypadł mu szczególne do gustu.


Szukacie czegoś dłuższego do poczytania dla młodych fascynatów przygód ? Oto właśnie trafiliście na taka książkę.

Autor: Otfried Preussler
Ilustracje: F.J. Tripp
Wydawnictwo: Bona

2 komentarze:

  1. Ach tak! Sama bardzo lubię Rozbujnika ale z większa przyjemnością czytałam "Hubert i jego przyjaciel Kudłacz" tego samego autora. Polecam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba spróbuje za jakiś czas... Mamy w domu Huberta i jego przyjaciela Kudłacza (książkę dostałam jeszcze od mojej babci w dzieciństwie), ale słownictwo troszkę za trudne było jeszcze dla młodego i niby słuchał, ale nie chciał wrócić do kolejnych rozdziałów... no nic, widać dla 3 latka jeszcze minimalnie za wcześnie :) Ale za to polecic Wam mogę serię o Cukierku autorstwa Waldemara Coichonia - Radek bardzo lubi całą serię a jest fajnie zilustrowana i napisana :) Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać