Mediderm Shower, emulsja pod prysznic
Mediderm shower jest nawilżającą, niepieniącą się emulsją myjącą stworzoną specjalnie do pielęgnacji chorobowo zmienionych skóry w przebiegu łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry. Emulsja posiada pH odpowiednie dla podrażnionej skóry, nie zawiera substancji zapachowych oraz barwników i może być stosowany już od pierwszego miesiąca życia.
Skład: Aqua Purificata, Isopropyl Myristate, Paraffinum Liqudum, Glycerin, Polysorbate 20, Sorbitan Laurate, Lanolin Oil, Cetomacrogol 1000, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine.

Już wielokrotne pisałam, ze nie rozumiem stosowania olejów mineralnych w środkach do mycia.
Mediderm Bath, emulsja do kąpieli
Mediderm Bath jest specjalnym emolientem do kąpieli stworzonym do pielęgnacji chorobowo zmienionej skóry w przebiegu łuszczycy, egzemy i atopowego zapalenia skóry.
Skład:
Paraffinum Liquidum, Aqua Purificata, Isopropyl Myristate, Glycerin, Phenoxyethanol, Cetomacrogol 1000, Cetearyl Alcohol.
Mediderm, szampon
Mediderm shampoo to kompozycja delikatnych składników myjących, które nie powodują podrażnienia ani wysuszenia skóry głowy.Skład
Aqua,
Lauryl Glucoside - środek powierzchniowo czynny pochodzenia naturalnego, zwiększa lepkość produktów,,
Cocamidopropyl Betaine - substancja pochodzenia roślinnego (przeważnie), detergent,
Glycerin - substancja pochodzenia naturalnego, gliceryna, substancja nawilżająca, łagodząca podrażnienia, wygładzająca,
Sodium Lauroyl Oat Amino Acids - detergent, zapobiega elektryzowaniu się włosów,
PEG-7 Glyceryl Cocoate - detergent,
Panthenol- prowitamina B5, działa łagodząco na podrażnioną i zaczerwienioną skórę, utrzymuje odpowiednie nawilżenie włosa, zapobiegając jego wysuszaniu,
Coco Glucoside - substancja pochodzenia naturalnego, detergent, emulgator,
Sodium Shale Oil Sulfonate - biały ichtiol, ma działanie zmiękczające, regulujące działanie gruczołów łojwych, przyspiesza regenerację skóry, działa przeciwgrzybiczo, przeciwświądowo,
Glycol Distearate - detergent,
Aminopropyl Dimethicone,
Polyquaternium-39 - zmniejszająca elektryzowanie się włosów, poprawiająca rozczesywalność,
Carbomer - substancja zagęszczająca,
Phenoxyethanol - substancja mogąca być pochodzenia zarówno naturalnego jak i chemicznego, fenoksyetanol (2-fenoksyetanol), konserwant, jego maksymalnie dopuszczalne stężenie wynosi 1%. Jeżeli występuję choć w jednym z waszych kosmetyków w innych należałoby go unikać,
Lactic Acid - kwas mlekowy, działanie złuszczające, nawilżające, zwiększa skuteczność działania innych składników aktywnych, regulator pH, ,
Sodium Hydroxide - substancja buforująca,
Mediderm, krem
Mediderm cream Krem wskazany dla osób chorych na łuszczycę, egzemę i atopowe zapalenie skóry.
Skład
Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Paraffinum Liquidum, Cetomacrogol 1000, Phenoxyethanol.
Mediderm, koncentrat do kąpieli
Skład Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Laureth-4, PEG-40 Sorbitan Perisostearate, Tocopheryl Acetate.
niedawno kupiłam, dermatolog tak zachwalała ... stosuje, ale żadnej poprawy nie widzę ...
OdpowiedzUsuńJestem alergiczką i często pojawia się u mnie alergiczne zapalenie skory. Dermatolog, farmaceutki w aptekach polecaly krem Mediderm. W koncu kupiłam i powiem szczerze, ze nie widziałam żadnej poprawy mimo regularnegi i częstego stosowania. Osobiście nie polecam
Usuńo Matko...a ja się tym kremem nacieram ile wlezie...i Córkę oczywiście też... Tyle osób polecało, w tym lekarze. Dobra wykończę go u siebie na nogi, ale Córce już odpuszczę. Bardzo dziękuje za analizę składu :*
OdpowiedzUsuńDziękuję za analizę składu Mixy oraz Medidermu. Muszę koniecznie Córkę przestać tym namaszczać.
OdpowiedzUsuńPrzy okazji ślicznie się uśmiecham o analizę składu Organic.
To ja już nie wiem czego używać: /
OdpowiedzUsuńNp. Latopic emulsja do ciała. Super skład. Na blogu też można znakeźć jego ocenę. Pozdrawiam.
UsuńMnie tez polecał znajomy lekarz pediatra i sam stosuje te kosmetyki u swoich dzieci (widziałem!). Kupilem mala tubkę kremu, kilka razy poszła w ruch i wyrzuciłem jak przeczytałem skład.
OdpowiedzUsuńFaktycznie skład nie zachwyca, ale jako jeden z nielicznych ratuje chorą skórę dłoni. Ostatnio trafiłam także na krem poldermin hydro,który również jest rewelacją dla skóry dłoni. Dzięki Sroko za pracę,którą wkładasz w analizy bo wielokrotnie korzystam z twojego doświadczenia😊
OdpowiedzUsuńW aptece te kosmetyki się sprzedają, niestety, wśród lekarzy wciąż pokutuje przekononanie, że parafina i wazelina są najlepsze :( może parę osób przekonasz do zmiany 👍👍👍
OdpowiedzUsuńdziękuję. Mam nadzieję, że to przekona wreszcie męża do rozstania z tą marką...
OdpowiedzUsuńDziekuje za analizę jesteś Sroko nieocenionym źródłem wiedzy
OdpowiedzUsuńSkład faktycznie jest nieciekawy ale to jedyny krem który działa na AZS u mojego dziecka
OdpowiedzUsuńU nas tez tylko ten krem poradzil sobie ze skora synka
UsuńU nas też tylko on dał radę...
UsuńKrem wbrew pozorom bywa przydatny. Owszem, nie jest to jakaś rewelacja, tylko toporne okluzyjne smarowidło. I jako takie się sprawdza, np. przy łuszczycy, kiedy po zabiegach potrzeba właśnie mocnej okluzji.
OdpowiedzUsuńKiedy oni nad klientów przestaną nabijać w butelke?AD
OdpowiedzUsuńNo ładnie, a ja to ostatnio kupiłam dla synka bo pediatra zachwalala na AZS. Dziękuję bardzo za analizę. Synka juz nie bede tym smarować. A tak przy okazji czy znajdzie Pani chwilkę czasu na analizę serii Eloderm,która też jest bardzo polecana. Pozdrawiam,
OdpowiedzUsuńSrokoooooo ratuj.czytam blog i nie mogę zdecydować. Ci mi pomoże na nawilżenie skóry po opalaniu? Skóra mi zeszła i suche placki mam.
OdpowiedzUsuńnie opalam, nie używam więc nie umiem pomóc
UsuńA widzisz to jedyny krem który daje radę w zimę uratować moje dłonie
OdpowiedzUsuńU mnie sie sprawdza, kosztuje niewiele, ale syn miewa przesuszona skore po zjedzeniu niektorych produktow spozywczych,wiec uzywany sporadycznie, ale poprawa natychmiastowa.
OdpowiedzUsuńU mnie przez pewien czas dawał radę jako okluzja, a pod spód kładłam coś odżywczego, o dobrym składzie. Moja siostra to w ogóle "lepsza" była, bo tym buzię smarowała. Jak ją oświeciłam, to przestała. Zawsze ma przykaz zerknąć do Sroki. Ale szczerze przyznam, że rozumiem, iż wiele osób sięga po M. Cena jest okej i są gorsze składy za ceny bajońskie. I pewnie nie ma różnicy w smarowaniu się tym i wazeliną, ale to przynajmniej nie jest tłuste. Wchłania się do matu. Jakby zmienili konserwant, to bym pewnie dalej czasem jako okluzję uzywała. Misia
OdpowiedzUsuńKiedyś w aptece polecono mi ten krem, bo miewam problemy z alergią na skórze. Muszę przyznać, że moja wrażliwa skóra wyjątkowo dobrze przyjęła Mediderm, a po nałożeniu znikała suchość. Jestem bardzo ostrożna w wyborze takich rzeczy, bo kiedyś po zastosowaniu kremu do twarzy, z innej firmy, przeznaczonego dla alergików, wyskoczyły mi czerwone placki na policzkach, od tego czasu uważam z takimi wynalazkami dla wrażliwców, ale o Medidermie nie mogę powiedzieć złego słowa. Poza tym ma dobrą cenę co mnie cieszy.
OdpowiedzUsuńJa trochę chciałabym w innym świetle przedstawić Meidermy. To seria przede wszystkim dla łuszczyków, nie niemowlaków. Sama sobie ani swojemu dziecku nie zaaplikuję (bo nie ma potrzeby ani sensu), ale mam mnóstwo pacjentów (łuszczyków), którym ten skład się rewelacyjnie sprawdza. Dla każdego coś innego - w zależności od potrzeb ;) Gratuluję Pani ogromu pracy, jaką wkłada Pani w blog.
OdpowiedzUsuńMi przy azs bardzo pomaga nie jako lek bo nie taka funkcje ma spelnic ale na suchosc skory swedzenie etc a chyba ze znacie cos lepszego ale nie za miliony?
OdpowiedzUsuńMoja córka ma azs i mediderm to jedyny krem, którym mogę ją posmarować bez płaczu. Przetestowałyśmy bardzo dużo kremów, nawet tych bardzo drogich i przy każdym innym był płacz, że ją jeszcze bardziej swędzi i piecze.
OdpowiedzUsuńW ciągu krótkiego czasu przetestowalam pół apteki bo mojej 2 latce właśnie nasililo się azs do tego stopnia że plakalysmy obie. Drogie, tanie, studiowalam sklady. Ostatnio w bezradności kupiłam mediderm bo potrzebowałam na szybko a w aptece emolium, oilan i mediderm właśnie. Póki co jest to jedyny emolient po którym widzę jakąś różnicę, a nawet wyraźną różnicę.
OdpowiedzUsuńChciałam zapytać o analizę składu kremu MEDIDERM BABY (którego nie ma w powyższym zestawieniu) - Krem na odparzenia pieluszkowe dla niemowląt
OdpowiedzUsuńSkład: Aqua Purificata, Paraffinum Liquidum, Zinc Oxide, Glycerin, Paraffin, Lanolin, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Cera Alba, Tocopheryl Acetate, Magnesium Sulfate, Magnesium Stearate, Caprylyl Glycol, Phenethyl Alcohol, Lactic Acid.
Pozdrawiam Karolina!
Jeżeli używać takich kremów i nie przesadzają Ci oleje mineralne w składzie to jest OK
UsuńDzień dobry. A co myślisz o tym? Mediderm Baby krem pielęgnacyjny: Aqua Purificata, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Paraffinum Liquidum, Phenethyl Alcohol, Caprylyl Glycol.
OdpowiedzUsuńNie ma się czego czepiać.
Usuń