26 kwietnia 2017

Historia pewnego konserwantu

Dawno, dawno temu były sobie konserwanty na które wszyscy zaczęli zwracać uwagę. Okazało się, że nie są one najlepsze dla ludzkiego organizmu.Znaczy może i byłby nie najgorsze, gdyby nie były stosowane powszechne i wszędzie. Może i trochę sprzedaż spadła, może i producenci postanowili pokazać jacy mili są, może i niektórzy poszli po rozum do głowy nieważne, ważne że poszukiwano zamiennika.

Wielu zwróciło swe oczy na kosmetyki naturalne w poszukiwaniu alternatywy. Poczęto drążyć temat i szukać czegoś co da się wyprodukować łatwo i prosto. I oto trafiono na Phenoxyethanol. Skoro ów składnik był pochodzenia naturalnego, ba był zaakceptowany przez przez niektóre ekocertyfikaty znaczy super truper!

I wszyscy razem zakrzyknęli hip hip hura!

Wszyscy ludzie szukający kosmetyków z dobrym składem odetchnęli z ulgą.  I jakiś czas był spokój i jakiś czas było pięknie i wspaniale. Kiedy razu pewnego niedobrzy naukowcy odkryli, że ... ten konserwant to nie jest tak do końca super.

Po co wam opisałam ową historyjkę, otóż jak w każdej bajce jest morał. 
Wiedza na temat składników wciąż się zmienia, nieustannie ktoś prowadzi nad czymś badania i co chwilę pojawia się coś nowego. Warto sobie uzmysłowić, że skutki działania nowych składników odczujemy dopiero za kilka lat, stąd to co kiedyś było fajne, dziś już może takie nie być.

4 komentarze:

  1. No właśnie... już czytałam gdzieś wcześniej, że po nagonce na te "wredne" parabeny zaczęto zastępować je czymś o wiele wredniejszym...

    OdpowiedzUsuń
  2. W pełni się zgadzam. Już teraz np. są różne opinie na temat tak często uzywanego w naturalnych kosmetykach oleju sojowego (Soybean Oil).

    OdpowiedzUsuń
  3. święta prawda, to tak jak z jedzeniem , kiedyś twierdzili,ze jajko kurze są niedobre w nadmiarze a teraz okazuje się ze to bzdury...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać