30 października 2015

Idealne rozwiązanie dla lubiących proste kosmetyki bez udziwnień. Dla tych, którzy nie chcą się ładować w zbędną chemię. Tych którzy mają AZS i tych co lubią się myć olejami.
Potrzebujemy dwie rzeczy
1. Olejek którym chcemy się myć. Ja mam Himalaya, bo był w promocji i chciałam go wypróbować, w innym przypadku pewnie padło by na olej migdałowy, canola, lniany lub jeszcze coś innego.
2. Płynny emulgator. Ja mam SLP. do kupienia TUTAJ
Proporcje w jakich mieszamy oba te składniki to 90% olejku i 10% emulgatora. W moim przypadku 180ml olejku zmieszałam z 20ml SLP.
Koszt takiego olejku myjącego to:
Olejek: 6zł
Emulgator: 20ml z 60ml - to około 6zł (wliczając koszty wysyłki)
Czyli 12zł za 200ml olejku!
Super, taki prosty a zarazem zdrowy dla skóry :) dzięki za pomysł :)
OdpowiedzUsuńCzy dla dzieci również można stosować takie olejki? Chodzi mi o dziecko w wieku 3 lat
OdpowiedzUsuńTak, ten emulgator posiada certyfikat ekologiczny
UsuńDziękuję serdecznie :) Bardzo nam się przyda.
UsuńŚwietny pomysł, muszę zrobić cos takiego dla synka z AZS.
OdpowiedzUsuńWitam,
OdpowiedzUsuńa olej migdałowy rafinowany czy organiczny?
Jaki wolisz
UsuńSroczko a co powiesz na temat Rosyjskiego Czarnego Mydła?
OdpowiedzUsuńBardzo dziś polecała mi Pani w sklepie ale nie skusiłam się, stwierdziłam że zasięgnę Twojej opinii, cena jego 40zł, jest do włosów i ciała. Oto skład:
Aqua, Cedrus Deodara Oil, Davurica Soybean Oil, Abies Siberica Oil, Hippophae Rhamnoides Altaica Oil, Juniperus Communis Oil, Amaranthus Caudatus Oil, Rosa Canina Oil, Arcticum Lappa Oil, Linum Usitassimum Oil, Salvia Officinalis Intractum, Chelidonium Majus Intractum, Melissa Officinalis Intractum, Pulmonaria Officinalis Intractum, Chamomilla Recutita Intractum, Bidens Tripartita Intractum, Achillea Millefolium Intractum, Urtica Dioica Intractum, Sodium Laureth Sulfate, Sorbitol, Cocamide DEA, Arctostaphylos Uva-Ursi Extract, Inula Helenium Extract, Polygala Sibirica Extract, Pinus Silvestris Extrakt, Alnus Glutinosa Cone Extract, Rhodiola Rosea Extract, Evernia Prunastri Extract, Usnea Barbata Extract, Picea Siberica Extract, Saponaria Alba Extract, Saponaria Rubra Officinalis Extract, Glycyrrhiza Glabra Extract, Altaea Officinalis Extract, Rhaponticum Carthamoides Extract, Ozocerite, Tar, Inonotus Obliquus, Propylene Glycol Chenopodium Ambrosioides, Larix Sibirica Extract, Petrolium Distillates Oil , Methylisothiazolinone.
Od jakiegoś czasu myje się wyłącznie olejkami. Super sprawa. Robie trzy - do ciala (z dodatkiem zapachow bo lubie jak mi cos pachnie w wannie :)), do twarzy z olejkiem z drzewa herbacianego i wit. E oraz dla 2-letniego dziecka z dodatkiem oleju lnianego i ze słodkich migdałów. Wszystkie na bazie słonecznikowego. Nigdy bym nie pomyślała że olejek tak doskonale sprawdzi się przy mojej tłustej cerze.
OdpowiedzUsuńA podałabyś "przepisy" na taki mikstury? Też lubię się myć olejkami, ale korzystam z gotowca z Rossmanna, a chętnie bym sobie odmieniła. I też nie lubię bezzapachowych. Dla synka też bym coś ukręciła, ale jestem zielona w temacie i nie chcę eksperymentować...
UsuńNie podałabym bo robię na oko z tego co mam pod ręką :)
UsuńJa tez na oko :) Ale tak jak Sroka pisała - 90% oleju (lub mieszanki olejow w dowolnych proporcjach) i 10 % emulgatora. Do olejku do twarzy dodajesz zaledwie kilka kropel wit. E (przedłuża trwałość ) i kilka kropel herbacianego (opcjonalnie). Dla dzieci bez żadnych dodatków - tylko oleje i emulgator. A do takiego do kąpieli dajesz oleje, emulgator i zapach. Ja nie dodaje nic więcej bo wydaje mi się ze nie ma sensu, bo przecież to i tak się od razu zmywa więc jakieś dodatkowe składniki nie będą mialy czasu żeby zadziałać. Ale może się mylę ;)
UsuńA te oleje to jakie mają być? Są to jakieś specjalne oleje? Gdzie można je kupic? Proszę o wyrozumiałość. Nie znam się, a chętnie bym skorzystała z "przepisu" na olejek myjący. Z góry dziękuję za odpowiedź
OdpowiedzUsuńKupić można takie oleje w sklepie z półproduktami kosmetycznymi - polecam poszukać w sieci. Albo kupić jak ja gotowy oleje o przyzwoitym składzie.
UsuńA jak się sprawdza taki olejek do mycia włosów dziecka?
OdpowiedzUsuńNie wiem nie stosuje do mycia włosów
UsuńWydaje mi się ze się nie sprawdza. ..
UsuńCzy jest szansa ze na Analizach pojawi się cała seria Himalayi dla dzieciaków? POzdrawiam,
OdpowiedzUsuńAnia
Szansa jest, nie wiem kiedy tylko
Usuń:D czekam w takim razie cierpliwie, przynajmniej tyle cierpliwie na ile pozwala III trymestr :) Ania
UsuńWitam
OdpowiedzUsuńZnalazłam ten olejek a producent podaje następujący sposób użycia: olejek nałożyć równomiernie na całe ciało, także na ręce i stopy. Następnie bardzo delikatnie wmasować w skórę. Jestem raczej zielona w tematyce takich mieszanek a Ty Sroko podajesz żeby dodać jeszcze emulgator. Możesz wyjaśnić po co i czy mieszać to w kąpieli wodnej czy normalnie.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla malucha :)
Bo mój olejek jak pisze w tytule :) jest do mycia, a nie smarowania się nim
Usuńa no tak :) to wiele wyjaśnia a mieszać olejek z emulgatorem w kąpieli wodnej czy normalnie? mojej 6 miesięcznej córci wyszły suche plamy na rączkach i nóżkach pomyślałam że byłoby to dobre
UsuńCzy można zrobić taki olejek dla niemowlaka na bazie zwykłego spożywczego oleju lnianego? Czy przed przygotowaniem wszystko zdezynfekować? I mam jeszcze trzecie pytanie czy do robionego ze zwykłego oleju dodać Wit.e? Pozdrawiam :-)
OdpowiedzUsuńMożna zrobić taki olejek jak piszesz dla niemowlaka. Na pewno zdezynfekować butelkę w której będziesz robić olejek. Dodanie witaminy e przedłuży trwałość olejku bo witamina podziała jak konserwant i trochę go wzbogaci skład.
Usuńjak go uzywac?
OdpowiedzUsuń?
UsuńSroko, czy do wykonania tego olejku można wykorzystać oliwkę Hipp dostępną w drogeriach, czy lepiej kupić olej zimnotłoczony + emulgator? Którą opcja przyjaźniejsza dla dziecka? pozdrawiam, Agata
OdpowiedzUsuńmożna użyć Hippa. Można użyć każdego oleju naturalnego :)
UsuńDziękuję!
UsuńWitam Pani Sroko może głupie pytanie ale czy takim olejkiem można zmywac makijaż? Z góry dziękuję serdecznie za odp
OdpowiedzUsuńMożna :)
UsuńPani Sroko może banalne pytanie ale proszę o odp. Zakupiłam olejek,slp i pojemnik 400ml zamówione. Chodzi mi o to jak zdezynfekowac butelkę (ten pojemnik),w którym będzie olejek? Czy wystarczy wyparzyć wrzątkiem? Z góry dziekuje
OdpowiedzUsuńwystarczy :)
UsuńZrobiłam - to chyba mój drugi kosmetyk DIY. Fajny wyszedł. Skóra dziecka jest po kąpieli mięciutka, dobrze nawilżona i lekko natłuszczona. Jednym słowem bardzo przyjemna w dotyku, aż się chce ciągle miziać :)
OdpowiedzUsuńJedyne do czego mam zastrzeżenia, to skład olejku Himalaya. Niestety kupiłam go w ciemno bez czytania składu, bo polecany tutaj. A okazuje się, że zawiera on kilka substancji (silnie) toksycznych. Nic to, zużyjemy, ale na przyszłość będę kupowała czyste olejki.
Aha, no i jeszcze cena, jednak dość wysoka - Emulgator też swoje kosztuje, a olejek wcale taki tani nie jest. O czystych olejkach np. z migdałów już nie wspominając. Ale taka Weleda czy Alphanova Bebe, których używamy, też swoje kosztują, więc suma summarum to tylko taki maleńki minusik :-)
A przepis już powędrował do ulubionych.
Dzięki Ci Sroczko!
A tak mi jeszcze przyszło do głowy...
OdpowiedzUsuńKażdy olej naturalny - czy to dotyczy również olejów jadalnych, np. nieoczyszczonego oleju rzepakowego tłoczonego na zimno lub oleju lnianego czy z pestek dyni? Bo spożywane mają wiele cennych substancji, więc może przez skórę te substancje też będą wchłaniane?
Pozdrawiam,
Ania
Czy ten olejek myjący jest tylko do twarzy czy można go tez używać do ciała jak np. żel pod prysznic?
OdpowiedzUsuńOlejek jest do całego ciała :)
UsuńMam zwykły jadalny olej lniany, który nie nadaje się już do spożywania i spożywczy konopny, którego też nie przełknę. Stoją i szkoda mi wyrzucić. Nadadzą się do wykorzystania w tym przepisie z emulgatorem? Dla 9 mies. niemowlaka również?
OdpowiedzUsuńCzy można stosować taki olejek od pierwszego dnia życia, jeżeli nie to od którego?
OdpowiedzUsuńCzy poleca Pani stosowanie oleju kokosowego u noworodków? Lepszy nierafinowany czy nie ma różnicy?
Tak taki olejek można stosować od pierwszego dnia o ile użyty olej się do tego nadaje.
UsuńNie lubię oleju kokosowego wiec go nie polecam, jako produkt zmywalny może być olejem rafinowanym.
Czy taki olejek myjący rozsmarować na ciele dziecka i spłukać czy wystarczy jak wleję trochę do wanienki?
OdpowiedzUsuńW tym wypadku jak Ci pasuje możesz stosować
UsuńCzy ten olejek nie musi zawierać detergentu?
OdpowiedzUsuńnie, nie musi
UsuńJak długo można przechowywać taki olejek w temp. pokojowej?
OdpowiedzUsuńTak długo jak sugeruje producent na opakowaniu - czas zużycia kosmetyku po otwarciu.
Usuń