1 czerwca 2018

Czarna Glinka od Nacomi Super Oczyszczacz

Pisałam już wielokrotnie, że glinki bardzo lubię. To jedne z takich masek, które regularnie i prawidłowo stosowane potrafią wiele zdziałać nawet w krótkim czasie. Tak też jest z tą maską.
Jak każda maska glinkowa pozwala na eksperymenty, na łączenie jej z nie tylko z wodą, ale z hydrolatami, kefirem, jogurtem, tonikami itp... Wszystko zależy od naszej potrzeby. Ja obecnie potrzebuję silnego oczyszczania. Filtry, wysoka temperatura, odstawienie kwasów i retinoidów, stosowanie witaminy C sprzyja zanieczyszczaniu się mojej cery.

Ta glinka jest jednym z ważniejszych elementów pielęgnacyjnych tej letniej wiosny. Jeżeli stosuję ją regularnie widzę poprawę jeżeli zapomnę to hmm....
W ekstremalnych warunkach dodaję do niej węgiel aktywowany, efekty są prawie spektakularne.

To będzie świetna rzecz dla cer zanieczyszczonych, z trądzikiem, z wypryskami z tendencją do zapychania.
Bardzo ważne jest prawidłowe stosowanie. Glinki nie polecam stosować częściej niż dwa góra trzy razy w tygodniu. Nie można pozwolić jej zaschnąć na skórze!!! Cery wrażliwe powinny na nią uważać.

Glinka do kupienia TUTAJ   

19 komentarzy:

  1. Sroko, w ciąży można używać glinki? Maseczki algowe chyba nie są polecane? Dobrze myślę? Węgiel aktywowany gdzie kupujesz, podpowiedz 😀 Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak można w ciąży. węgiel mam ze sklepu z półproduktami kosmetycznymi.

      Usuń
  2. Można używać w ciąży?

    OdpowiedzUsuń
  3. Szkoda,że kosmetyki nacomi w ich firmowym sklepie internetowym, sa droższe niż na allegro. No jakoś to chyba nie tak powinno być. . zamiast zachęcać; zniechęca.

    OdpowiedzUsuń
  4. Widziałam w hebe chyba to nowość żel krem aloesowy Nacomi i się waham brać nie brać czy dla kobiety w ciąży będzie ok ? Ale Nacomi nie zawodzi składami co myślisz ? Aloe Barbadensis Leaf Juice, Caprylic/Capric Triglycerides, Prunus Amygdalus Dulcis Oil,
    Glycerin, Sodium Polycrylate Starch, Aqua, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Stearic Acid, Parfum, Sodium Lauryl Glutamate, Citric Acid, Potassium Sorbate, Dehydroacetic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, CI 19140, CI 42090

    OdpowiedzUsuń
  5. Sroko, jeśli już pisałaś proszę linka jeśli nie to dlaczego nie wolno pozwolić glince zaschnąć na skórze?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Glinka kiedy jest wilgotna można powiedzieć, że oddaje skórze to co ma cennego, po zaschnięciu już tego nie robi. Zasychający, "ściąga" też częściowo wilgoć ze skóry i nie dość, że nie masz cennych substancji to jeszcze możesz nabawić się przesuszenia i podrażnienia.

      Usuń
  6. Hm... Na opakowaniu jest informacja, że zmyć po wyschnięciu. Co źle robię skoro używam dobrych kremów olejów do zmywania makijażu peelingow- głównie Nacomi a stan skóry jakoś się nie poprawił? Będę wdzięczna za podpowiedź

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Być może używasz kremów które nie odpowiadają na potrzeby Twojej skóry. Makijażu nie zmywamy peelingami. Peelingu używamy nie częściej niż 3 razy w tygodniu.

      Usuń
  7. Jaka wodę dodajemy do takiej maski? Z kranu, mineralną, przegotowaną? Nigdy nie próbowałam a wygląda ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  8. Mineralną lub przegotowaną, przefiltrowaną, a najlepiej hydrolat :)

    OdpowiedzUsuń
  9. "(...) stosowanie witaminy C sprzyja zanieczyszczaniu się mojej cery" - dlaczego wit C tak na Ciebie działa? Wydawało mi się, że powinna działać odwrotnie? Czy może źle zrozumiałam kontekst zdania?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witamina C ma działanie rozjaśniające, a nie oczyszczające :). W moim przypadku zaś chodzi o to, że jeżeli niezbyt dokładnie zmyję twarz, czy też oczyszczę skórę przy stosowaniu witaminy C to wówczas pojawiają się zanieczyszczenia - czyli pozostałości utlenionej na witaminy C. Nie wiem czy dobrze to wyjaśniłam.

      Usuń
  10. a czy można sobie taką glinkę zapodać z olejem konopnym? mam takowy i zastanawiam się czy maska z niego nie zrobi mi masakry na twrzy.. cera ze skłonnościami do wyprysków..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. nie ma reguły jak skóra zareaguje, spróbować możesz.

      Usuń
  11. A ile mniej więcej węgla akt. dodać w stosunku do glinki? I jeszcze kiedy poleca się z glinką stosować kefir zamiast hydrolatu? Z góry bardzo dziękuję :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Z węglem ja stosuje mniej więcej na dwie części glinki jedną część węgla. Kefir zamiast hydrolatu to już według upodobań. Zobacz co lepiej działa na twoją skórą czy połączenie z hydrolatem czy z kefirem. Z kefirem u mnie ta maseczka działa bardziej rozjaśniajaco, z hydrolatem w zależności od użytego hydrolatu.

      Usuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać