21 sierpnia 2016

Sroka Testuje: Krem przeciwsłoneczny dla dzieci i noworodków Anthyllis, SPF 50, wodoodporny

Producent pisze

Krem przeciwsłoneczny Anthyllis zapewnia skuteczną ochronę przed promieniowaniem UVAi UVB. Nawilża skórę, chroni przed oparzeniami słonecznymi oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Sprawia, że opalenizna jest jednolita.

- nawilża skórę oraz chroni przed oparzeniami słonecznymi
- nie zawiera chemicznych filtrów słonecznych, które przegrzewają skórę oraz są toksyczne dla organizmów wodnych
- idealnie sprawdza u osób z jasną karnacją oraz u dzieci
- zawiera naturalne filtry mineralne oparte na najnowszej generacji tlenku cynku i dwutlenku tytanu
- nie zawiera filtrów chemicznych, jest bardzo bezpieczny i nadaje się dla osób o bardzo delikatnej skórze. Zwłaszcza tlenek cynku, który jest tradycyjnie używany do pielęgnacji niemowląt, jest szczególnie wskazany przez dermatologów w zakresie ochrony osób z zaburzeniami skóry, takich jak uczulenia lub podrażnienie spowodowane przez chemiczne filtry słoneczne
- zawiera olej z nasion Karanja, rośliny, która posiada naturalne filtry UVB, ekstrakt Pongamia zawierający Pongamol, naturalny filtr i zmiękczające i odżywcze substancje pochodzące z upraw ekologicznych: olej kokosowy, lniany, arganowy, jojoba, olej słonecznikowy i ekstrakt z marchwi.



Skład

Aqua, Pongamia Glabra Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Zinc Oxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Polyricinoleate, Olea Europaea Fruit Oil, Titanium Dioxide, Glycerin, Alcohol*, Oryza Sativa Bran Oil, Alumina, Stearic Acid, Pongamol, Helianthus Annuus Seed Oil*, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Argania Spinosa Kemel Oil*, Linum Usitatissimum Seed Oil*, Hydrated Silica, Oryzanol, Magnesium Stearate, Tocopherol, Calendula Officinalis Flower Extract*, Malva Sylvestris Extract*, Bisabolol, Magnesium Sulfate, Polyhydroxystearic Acid, Parfum, Limonene, Linalool. * from Organic Farming

Bardzo dobry skład. Filtry mineralne, czyli tlenek cynku i dwutlenek tytanu „wzmocnione” olejami typu olej z marchewki czy olej z nasion Karanja są wyznacznikiem skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Spora ilość olejów pochodzenia naturalnego powinna niwelować wysuszające działanie tlenku cynku i alkoholu. Na podstawie składu można przypuszczać, że kosmetyk będzie znakomicie spisywać się na delikatnej skórze również tej z AZS.

Konsystencja

Konsystencja kremu bynajmniej kremowa nie jest. Jest to bardzo płynna, wodnista konsystencja będąca raczej mleczkiem niż kremem. Bardzo trzeba uważać, żeby kosmetyku nie rozlać.

Użytkowanie

Krem/mleczko jest bardzo tłuste. Tłustość sprawia, że aplikacja jest bardzo przyjemna z dobrym poślizgiem i bez jakichkolwiek oporów. Jednak owa tłustość ma dwa końce, czyli skóra pozostaje tłusta oraz lekko klejąca cały czas. Krem pozostawia delikatną białą warstwę na skórze – jest to typowa cecha kremów mineralnych.
Krem posiada dość silny zapach powiedziałabym, że męskich kosmetyków.


Wnioski

Krem ma bardzo dobry skład. Idealny dla dzieci i skór atopowych. Bardzo dobrze się aplikuje i jest wodoodporny. Pobiela, ale w porównaniu z innymi kremami zawierającymi filtry mineralne pobielanie jest typowe, a może nawet odrobinę niniejsze. Ochrona przeciwsłoneczna jest dobra, zarówno ja jak i dzieci nie odnotowaliśmy opalenizny na pokrytych kremem częściach ciała.
Jedyne „ale” jakie można mieć do tego kremu to zapach moim zdaniem niestety zbyt intensywny i to oczywiście kwestia gustu, ale nie najładniejszy.

Ocena:

4.5 gwiazdki na 5 możliwych . Pół gwiazdki zabieram za zapach.

Krem możecie kupić TUTAJ

Tekst powstał dla Natuli i możecie go przeczytać również TUTAJ

11 komentarzy:

  1. Jak wypada w porównaniu z dermedic sunbrella?

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurcze, z tym zapachem to słabo... Niemowlęciu nie zaaplikuję takiego bodźca przecież... Czy mogę liczyć na jakieś alternatywne rekomendacje Sroki?

    OdpowiedzUsuń
  3. a co Pani sadzi o dwutlenku tytanu bo ostatnio slyszalam ze jest to zwiazek rakotworczy
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. proszę poszukać na blogu pisałam już o tym cały osobny post :)

      Usuń
  4. Sroko, a czy producent podaje wartość współczynnika PPD? Wiesz może, jak jest dla tego kremu?
    Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam, Joasia

    OdpowiedzUsuń
  5. Sroko, czy mogę Cię prosić o rzucenie okiem na skład poniżej- czy filtr nadaje się dla 4- miesięcznego niemowlaka?
    BabyGanics, Mineral-Based Sunscreen Spray, 50 + SPF
    Active Ingredients: Zinc oxide 11.2% Octinoxate 7.5%, Octisalate 5.0%
    Inactive ingredients: Water, caprylic/capric triglyceride, glycerin, aloe barbadensis leaf juice, vp/hexadecene copolymer, glyceryl stearate, hexaglyceryl polyricinoleate, polysorbate 80, phenethyl alcohol, glyceryl stearate, hexaglyceryl polyricinoleate, polysorbate 80, phenetyl alcohol, glyceryl caprylate, sodium magnesium silicate, xanthan gum, hydroxyethyl acrylate/sodium acryloyldimethytaurate copolymer, citric acid, squalane, solanum lycopersicum (tomato) seed oil, helianthus annuus (sunflower) seed oil, lecithin, polysorbate 60, vaccinium macrocarpon (cranberry) seed oil, rubus idaeus (raspberry) seed oil, nigella sativa (black cumin) seed oil, sorbitan isostearate.

    OdpowiedzUsuń
  6. Cholera, już się dokopałam... Octinoxate to zwyczajowa nazwa filtra przenikającego Ethylhexyl Methoxycinnamate, czyli ani Młoda, ani ja- matka karmiąca- nie powinnyśmy tego używać.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać