Nie ma casu kruca bomba!!!


Od prawie dwóch tygodni oswajam się z nową sytuacją i co tu kryć chwilami mam wrażenie, że mnie to wszystko przerasta. Dumny Ojciec koniec końców nie dostał urlopu i zostałam w tym wszystkim sama. Wiem, wiem nie powinnam narzekać, Dumy Ojciec wstaje w nocy, robi co może, ale i tak w dzień chwilami nie trafiam sobie przysłowiowym palcem do d... Nie daję jeszcze rady znieść wózka z trzeciego piętra więc jesteśmy skazani na Dumnego Ojca, który czasami wraca i o 22.00 do domu, Młody nie chce się werandować na balkonie. Od dwóch dni przeżywam maksymalny zapiernicz, coś złego wstąpiło w dziecię me.
Śpi po pół godziny, non stop wisiałby na cycu, nie ważne, że nic z niego już nie leci, w nocy też daje popalić.
Po ciąży waga poleciała co prawda w dół już 14 kg., ale nadal nie mieszczę się w stare ciuchy, a ciążowe są już za duże, więc dziś w ramach rozrywki pozałamywałam się nad szafą bez ubrań.
I żeby nie było, Młody jest cudny i kocham go nad życie i z każdym dniem bardziej, ale moje wewnętrzne samolubne dziecko zaczyna domagać się uwagi. Może w przyszłym tygodniu odbiję się trochę, babcia Grażynka ma urlop więc może przyjedzie parę razy z rana.
No to sobie ponarzekałam idę walczyć z rzeczywistością dalej.

niestety nie wiem kto jest autorem powyższego rysunku.

ps.
W piątek byliśmy na ważeniu i cóż pani doktor stwierdziła, że Młody bije wszelkie rekordy w tydzień przybrał prawie pół kilograma i waży teraz 4520g.

10 komentarzy:

 1. ach! tak niestety jest na początku. wiem...nie jest to pocieszające, ale nie jesteś w tym zwariowanym dziecięcym świecie sama. Ale uwierz! za kilka tygodni będziesz się już z tego śmiała. Coraz więcej rzeczy będzie pasowało, skok rozwojowy minie a do nastęonego będzie kilka dni. Ja również mieszkam na trzecim bez windy. Fakt...wózek trzymamy w piwnicy, ale do piwnicy ciągnę małego w nosidle. I mimo wielu innych niedogodności za chwilę poczujesz, że jest łatwiej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też miałam HALO z wózkiem tez z 3 piętra jak nie miałam kluczyka do wózkowni :( a może np w samochodzie zostawiać wózek, albo sam stelaż, a biegać tylko z gondolką?
  Babcie są fajne, strasznie pomagają.
  Co tu dużo mówić - to minie!

  Co do wagi to mój tez na początku jak dzika strzała, a teraz wisi na 3 cenylu i ani rusz ;)

  ech... macierzyństwo...

  OdpowiedzUsuń
 3. Pewnie wszyscy Ci to mówią, ale im jesteś bardziej sfrustrowana i zrozpaczona tym synem bardziej niespokojny. Wszystko minie a ja mocno trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. wow!!! niezły jest!! :-) jeszcze chwila a dogoni mojego malucha (Gulek ważył 6.14 w środę ubiegłego tygodnia w 12 tyg życia ;-) )

  OdpowiedzUsuń
 5. a ja mieszkam na 1wszym wózek w garażu siedzi, ale i tak używamy chusty.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sroko stałam po porodzie przy szafie i ryczałam. Czasem ryczałam też w innych częściach domu. Ze zmęczenia, z braku zrozumienia Elki. Hormony wróciły do stanu przed i jest ok, czasem nawet wielce ok. Różnie będzie - rzekłabym kolorowo :). Pozdrowienia dla młodziutkiej matki!

  OdpowiedzUsuń
 7. Najważniejsze, że w ogóle jakoś sobie radzisz. A ryczenie? A rycz, jak Ci to ulgę przynosi - rycz nad szafą, nad pieluchą, nad siedzeniem w domu i ulżyj sobie. Twoja wewnętrzna siła wzięła sobie na chwilę urlop, ale wróci - wszak wakacje się kończą:) A doła można mieć nie tylko po porodzie. Ja jestem już 9,5 m-ca po porodzie i też czasem łapię doła, z rożnych powodów. I ryczeć mi się chce:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dzięki dziewczyny z słowa otuchy, teraz łapię trochę oddech mama jest nieoceniona. Na razie jest szaleństwo, bo młodego ciągle dokarmiamy, choć ten je już coraz mniej z butli więc może się uda przejść na 100% z cyca.
  BiG Momma - też myślę o chuście.

  OdpowiedzUsuń
 9. Skąd ja to znam:D
  U nas doszły jeszcze kolki...

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Start typing and press Enter to search